Quantcast
Karolina Chojnacka

Targi IAA Mobility w Monachium 2021. Kiedy? Gdzie? Jakie premiery samochodowe się odbędą? Oto najważniejsze informacje

Już 6 września startuje międzynarodowy salon samochodowy w Monachium. Będzie to pierwsze wydarzenie tej w branży motoryzacyjnej w Europie po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Oto najważniejsze informacje na temat IAA Mobility.

IAA Mobility Munich Motor Show 2021 odbędzie się pod hasłem „Co nas będzie napędzać” i po raz pierwszy w historii zostaną zorganizowane w zupełnie nowej formule. Swój udział  w targach potwierdziło już ponad 500 wystawców z ponad 25 krajów świata. Wśród nich znajdziemy takie samochodowe marki jak: Audi, BMW, Mini, Mercedes, Ford, Cupra, Dacia, Genesis, Hyundai, Kia, Porsche, Renault, Rolls-Royce, Smart, Volkswagen, Polestar czy NIO. Niestety, zabraknie kilku ważnych graczy na motoryzacyjnym rynku, w tym marek grupy Stellantis (Alfa Romeo, Citroen, Jeep, Opel, Peugeot) i japońskich producentów (Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Toyota, Subaru).

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – kiedy?

Międzynarodowe Targi IAA Mobility odbędą się w dniach 7 – 12 września na terenie Targów Monachijskich. Impreza poświęci prasie jeden dzień, kolejne trzy dni przeznaczone będą na spotkania biznesowe, a ostatnie dwa udostępnione zostaną szerokiej publiczności.

IAA będą otwarte dla publiczności codziennie od 9:00 do 18:00, z wyjątkiem ostatniego dnia. W niedzielę 12 września wystawa zostanie zamknięta godzinę wcześniej, o 17:00.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – gdzie?

Targi IAA Mobility Munich Motor Show 2021 w swej zasadniczej części będą odbywać się w monachijskich halach targowych i przyległym im terenom zewnętrznym na przedmieściach Monachium. Równocześnie wyznaczone strefy w centrum miasta, w tzw. Open Space, przeznaczone będą do prezentacji i pokazów dla wszystkich.

W alei Blue Lane na specjalnych odcinkach testowych będzie można sprawdzić skutery elektryczne a także samochody elektryczne, hybrydowe i zasilane wodorem. Jazdy próbne będą oferowane między innymi przez Audi, BMW, Dacię, Daimlera, Porsche, Forda, Luminatec, Obist, Schaefflera i Wey.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – bilety i cena

Dostęp do tzw. Open Space będzie darmowy, natomiast bilety są sprzedawane na pokazy towarzyszące (Open Space Extended) i wstęp do hal wystawowych Summit.

Sprzedaż biletów w przedsprzedaży online już się rozpoczęła (TUTAJ KUPISZ BILETY). Bilet dzienny kosztuje 20 euro w ciągu tygodnia, 25 euro w weekend. Bilet weekendowy jest do kupienia za 45 euro. Praktykanci, uczniowie od 6. roku życia, studenci i osoby pracujące w ramach wolontariatu płacą za bilet 10 euro. Bilet rodzinny (dwoje dorosłych i troje dzieci w wieku od 6 do 14 lat) kosztuje 49 euro za jeden dzień i 59 euro za weekend.

Każdy bilet zawiera dodatkowo jednodniowy karnet na komunikację miejską w Monachium.

Na miejscu ceny biletów będą o 2 euro droższe niż online.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – gorące premiery samochodowe

Dla fanów motoryzacji najważniejsze podczas IAA Mobility Munich Motor Show 2021 będą oczywiście premiery samochodów i możliwość zobaczenia ich na własne oczy. Część debiutów już jest zapowiedziana, ale jak zawsze można liczyć na niespodzianki.

Najwięcej nowości przyszykował dla fanów motoryzacji Mercedes. Podczas targów niemiecki producent zaprezentuje pierwszego elektrycznego AMG, i to w topowej wersji EQS o mocy ponad 760 KM. Do niego dołączy ultraluksusowy Maybach EQS SUV, a także koncept w pełni zelektryfikowanej Klasy G. Niekwestionowaną gwiazdą będzie z pewnością produkcyjna wersja elektrycznej Klasy E, czyli model EQE.

Na ekspozycji BMW będą dominować tematy dotyczące innowacji mających na celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach oraz wizjimiejskiej mobilności jutra. Niemiecki producent planuje też pochwalić się niemal całą swoją paletą modelową, w tym najnowszymi elektrykami iX oraz i4, a także ostatnimi odsłonami serii 2 Coupe i 4 Gran Coupe oraz SUV-ów X3 i X4. Niewykluczone, że zwiedzających targi czeka niespodzianka, w postaci premiery studyjnego modelu zapowiadającego kolejną odsłonę flagowej limuzyny koncernu, czyli serii 7.

Audi zapowiada premierę kolejnego konceptu stworzonego w ramach projektu „Spheres” pod nadzorem głównego designera Audi Marca Lichtego. Cupra po raz pierwszy na żywo pochwali się produkcyjną wersję elektrycznego modelu Born.

Podczas IAA Mobility Munich Motor Show 2021 Dacia, oprócz Dustera po liftingu, po raz pierwszy zaprezentuje światowej publiczności następcę modelu Lodgy. Renault pokaże w pełni elektryczny model kompaktowy Megane E-Tech. Z kolei główną atrakcją stanowiska marki Mini na targach IAA będzie Mini Vision Urbanaut – innowacyjna wizja przestrzenna dla mobilności jutra.

Na ekspozycji Volkswagena będzie można podziwiać elektryczny, kompaktowy SUV-coupe ID.5 oraz nową generację Multivana.

Też nie możecie się doczekać targów IAA Mobility w Monachium?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze