Karolina Chojnacka

BMW iX3 przeszło facelifting. Co się zmienia?

Aktualizację mają podkreślać technologiczne pokrewieństwo BMW iX3 z najnowszymi przedstawicielami elektromobilności premium – BMW iX oraz BMW i4. Dlatego elektryk będzie teraz standardowo wyposażony w opracowany specjalnie do tego modelu pakiet sportowy M.

W ramach aktualnej ofensywy „elektryfikacji”, model BMW iX3 otrzymuje aktualizacje podkreślającą przede wszystkim dynamiczny charakter tego całkowicie elektrycznego auta.

BMW iX3 – pionier nowoczesnej technologii

BMW iX3 był pierwszym modelem wyposażonym w technologię napędu BMW eDrive piątej generacji, która jest obecnie stosowana również w BMW iX oraz BMW i4. Wysoce zintegrowana jednostka napędowa, w której silnik elektryczny, elektronika mocy i przekładnia umieszczone są we wspólnej obudowie, generuje maksymalną moc 286 KM, która przekazywana jest na drogę klasycznie, za pośrednictwem tylnych kół.

Akumulator wysokonapięciowy w BMW iX3 również należy do technologii BMW eDrive piątej generacji. Pojemność energetyczna brutto wynosząca 80 kWh i bardzo wysoka sprawność silnika elektrycznego umożliwiają osiągnięcie zasięgu do 460 kilometrów wg WLTP. Zaawansowana technologia ładowania umożliwia na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym ładowanie z mocą do 150 kW. W ten sposób w ciągu 10 minut można doładować wystarczająco energii, aby zwiększyć zasięg o 100 km w cyklu testowym WLTP.

BMW iX3 przeszło facelifting. Co się zmienia?

BMW iX3 wprowadza radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin do popularnych na całym świecie pojazdów typu Sports Activity Vehicle klasy średniej premium. Jego nieograniczona przydatność na co dzień oraz sportowe, ale pewne i bezpieczne właściwości jezdne są wynikiem świetnej ogólnej koncepcji pojazdu. Oferuje solidną wszechstronność modeli BMW X3 z konwencjonalnym napędem, dużo miejsca dla pięciu pasażerów oraz bagażnik, który można powiększyć z 510 do 1560 l. Dzięki uniwersalnej konstrukcji BMW X3 jest pierwszym modelem marki oferowanym zarówno z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, jak i z układem hybrydowym typu plug-in oraz z napędem całkowicie elektrycznym.

BMW iX3 przeszło facelifting
BMW iX3 przeszło facelifting, fot. materiały prasowe / BMW

Nowa stylistyka przodu i tyłu pozwala BMW iX3 wyrazić koncepcyjne i technologiczne pokrewieństwo z najnowszymi przedstawicielami elektromobilności premium – BMW iX oraz BMW i4.

Nowe BMW iX3 będzie produkowane od września 2021 roku w chińskich zakładach produkcyjnych w Shenyang należących do spółki joint venture BMW Brilliance Automotive.

BMW iX3 przeszło facelifting
BMW iX3 przeszło facelifting, fot. materiały prasowe / BMW

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze