2022 Mitsubishi Outlander – SUV, który skorzystał na współpracy z Nissanem. Czy trafi do Europy?

16 marca 2021
34
Czwarta generacja Mitsubishi Outlander ujrzała światło dzienne. To pierwszy modele marki przedstawianym jako stuprocentowy owoc współpracy sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nowy Mitsubishi Outlander jest spokrewniony z nowym Nissanem Rogue. I widać to na pierwszy rzut oka. 

Z zewnątrz Outlander bardzo przypomina koncepcję Engelberga Tourera pokazaną w Genewie dwa lata temu. Ma ogromne dolne reflektory, mocne, wyróżniające się linie i charakterystyczny pionowy słupek tylny. W porównaniu ze starym modelem nowy Outlander jest nieco większy. Jest o 1,5 centymera dłuższy, 5 centymetrów szerszy i 3,7 centymetra wyższy. Rozstaw osi jest dłuższy o 3,5 centymetra. Mitsubishi twierdzi, że dodatkowy rozstaw osi zapewnił 2,5 centymetra więcej miejsca na nogi z przodu i z tyłu.

Przeczytaj też: Mitsubishi Outlander przyciągnął pszczoły

We wnętrzu od razu można zobaczyć wpływ Nissana, ponieważ ekran informacyjno-rozrywkowy (dostępny w wersjach 8- lub 9-calowych), manetka i inne dziwne przyciski i przełączniki można znaleźć między innymi w pojazdach takich jak Rogue. Nie jest to jednak zła rzecz i wygląda naprawdę w porządku. Outlander może się również pochwalić unikalną cechą trzeciego rzędu siedzeń. Dostępne będą również różne udogodnienia premium, takie jak 12,3-calowa tablica przyrządów, 10,8-calowy wyświetlacz przezierny, trójstrefowa klimatyzacja, podgrzewane tylne siedzenia, system dźwiękowy Bose i panoramiczny szyberdach.

Gama silników jest dość uboga. Za oceanem samochód będzie oferowany z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, generującym 181 KM mocy i 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego, sparowanym z automatyczną przekładnią CVT. W zależności od wersji kierowca będzie mógł liczyć na napęd na jedną oś (przód) lub na wszystkie koła (Super All-Wheel Control).

Mitsubishi wyposażyło Outlandera w unikalne zestrojenie zawieszenia, a także dostrojenie układu napędowego i wspomagania kierowcy. Wyraźnym tego przykładem jest liczba dostępnych trybów jazdy. Outlander ma pięć trybów w modelu z napędem na przód i sześć w wersji z napędem na wszystkie koła.

Przeczytaj też: Test Mitsubishi Outlander 2.2 DID 4WD Intense Plus - do wszystkiego?

Nowy Mitsubishi Outlander najpierw pojawi się w USA, gdzie jego ceny wystartują z poziomu 25 tysięcy dolarów. A co z Europą? W ubiegłym roku polski oddział marki informował, że sprzedaż nowych modeli zostaje zamrożona. Pisałyśmy o tym między innymi tutaj:

Mitsubishi zniknie z Europy szybciej, niż sądziliśmy?

Warto jednak zwrócić uwagę na słowa Takao Kato, kierującego Mitsubishi Motor Cars, który powiedział, że  firma „będzie dążyć do globalnego wzrostu”. Czy w globalnej ekspansji znajdzie się miejsce także dla Europy? Czas pokaże.

Przeczytaj też: Mitsubishi jednak zostanie w Europie na dłużej? Kolejne zastanawiające doniesienia

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!