Podsumowanie sezonu Formuły 1

Formuła 1 wywołuje wiele emocji. Rzeczywiście oglądanie wyścigów dostarcza kibicom wielu wrażeń. Niestety nie ściga się żaden Polak, ale z drugiej strony dla fanów dyscypliny nie ma to znaczenia. Warto podsumować sezon Formuły 1.

Wiele emocji i mało niespodzianek, czyli podsumowanie sezonu Formuły 1

Wyobraźcie sobie, że Ocon Esteban uzyskał najlepszy czas podczas dnia testów opon Pirelli. Kierowca zakończył sezon na czele tabeli. Zdecydowanie więcej pecha miał George Russell, który niestety rozbił swojego Mercedesa. Już sam dzień testowy rozpoczął się z dużym opóźnieniem, co było spowodowane tym, że na miejscu nie było helikoptera medycznego i zawodnicy musieli poczekać prawie 30 minut. Przejdźmy jedna już do pełnego podsumowania sezonu Formuły 1. W GP Japonii najlepszy był Verstappen, który zakończył GP z wynikiem 25 punktów. Nie dał szans swoim rywalom. Drugie miejsce zajął Norris, jednak do lidera zabrakło mu aż 7 punktów. Grand Prix Kataru ponownie wygrał Verstappen nie dając swoim przeciwnikom szans. Drugi był Australijczyk Piastri. Norris zajął tam trzecie miejsce z zaledwie 15 punktami. Można powiedzieć, że kierowca Red Bulla w tym sezonie nie ma sobie równych. Przyjrzyjmy się jeszcze Grand Prix Włoch, gdzie także wygrał holenderski kierowca Verstappen i to ponownie z dużą przewagą. 

Max Verstappen – niekwestionowany mistrz Formuły 1

Holenderski kierowca Formuły 1 Max Verstappen ma zaledwie 27 lat i rzeczywiście nie ma sobie równych w Formule 1. Rozpoczynał karierę od kartingu. Jednak już w 2015 r. dostał się do pierwszego zespołu w Formule 1, a od 2016 r. ściga się w zespole Red Bull Racing. Trzeba przyznać, że jego kariera jest imponująca, a mianowicie ostatnie 3 sezony zakończył jako numer 1. Warto wiedzieć, że 3 września 2023 r. wygrał 10 wyścig Formuły 1 i pobił rekord największej ilości zwycięstw w jednym sezonie. Do tej pory należał on Do Sebastiana Vettela. Niemiecki kierowca Formuły 1 jest czterokrotnym mistrzem, jednak ostatni duży sukces osiągnął w 2018 r. i było to drugie miejsce. Wielu komentatorów twierdzi, że obecnie nie ma szans, by jakikolwiek inny kierowca zagroził Verstappenowi. Red Bull Racing naprawdę dobrze przygotowuje bolidy, co pomaga holenderskiemu kierowcy zdobywać kolejne tytuły. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnim czasie drużyna Aston Martin coraz częściej traci prędkość, co przekłada się na gorsze wyniki zawodników. Z kolei Ferrari popełnia błędy. Pojawia się jeszcze pytanie, czy Lewis Hamilton ma szansę na odzyskanie tytułu, ale wszystko wskazuje na to, że nie.     

Verstappen – maszyna do zwyciężania

O Holendrze często mówi się, że jest maszyną do zwyciężania. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że Verstappen naprawdę ciężko pracował na swój sukces. Dodatkowo do każdego wyścigu naprawdę dobrze się przygotowuje i koncentruje. Ale to jeszcze nie wszystko. Otóż należy pamiętać, że Red Bull Racing zbudował bolida, który nie ma sobie równych. Sukces w dużej mierze zależy od Adriana Neweya, który jest specjalistą od aerodynamiki i stworzył naprawdę genialny samochód. Jeżeli chcecie obstawiać kolejne wyścigi Formuły 1, to możecie to zrobić wchodząc na stronę: sport.betfan.pl. Pamiętajcie jednak, że nawet w tak technicznej i rozwiniętej technologicznie dyscyplinie obstawianie wiąże się z ryzykiem.   

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze