Znudzeni ciągłym siedzeniem w domu? Nissan przygotował wycieczkę po swoim DNA Garage

W dobie epidemii koronawirusa kolejne instytucje starają się dotrzeć do osób zainteresowanych ich ofertą, drogą internetową. Teatry przygotowują spektakle online, a muzea zapraszają na wirtualne zwiedzanie. Do podobnych inicjatyw dołącza Nissan, który otwiera dla internautów podwoje swojego DNA Garage.

Gest Japończyków jest tak naprawdę całkiem hojny i sprawi ogromną radość nie tylko fanom japońskiej motoryzacji. DNA Garage to wyjątkowe miejsce, o zwiedzanie którego trzeba specjalnie aplikować i czekać na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. To swego rodzaju muzeum, położone w mieście Zama w pobliżu fabryki Nissana, gdzie można znaleźć ponad 450 samochodów, najstarsze pochodzące z lat 30. XX wieku.

TOP 10 filmów motoryzacyjnych na Netflixie

Znajdziemy tam odrestaurowane modele Nissana, Datsuna oraz Prince’a. Poza wyjątkowymi i, a czasem wręcz legendarnymi, modelami znajdziemy również pokaźną kolekcję samochodów wyścigowych japońskiego producenta. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika motoryzacji.

BMW ALPINA B3 – znamy ceny! Zobacz jak pięknie wygląda na zdjęciach

Teraz możemy zwiedzić to niezwykłe miejsce i to z przewodnikiem, oglądając wideo nagrane przez Nissana, ze względu na zamknięcie obiektu przez epidemię koronawirusa. Oprowadzanie trwa niemal trzy godziny, więc przygotujcie się na naprawdę dokładne zapoznanie się z dziedzictwem Nissana. Jest tylko jeden szkopuł – zwiedzanie odbywa się tylko w języku japońskim i nie ma nawet angielskich napisów. Można jedynie wybrać opcję automatycznego generowania napisów na podstawie ścieżki dźwiękowej, a następnie tłumaczenia ich. Najlepiej na język angielski – wtedy możemy liczyć na najmniejszą ilość błędów i zdań pozbawionych sensu.

Nasz test Nissana 370Z Nismo – niczym upragniona zabawka za sklepową szybką

Przeczytaj też:
Ksiądz stoi w jadącym aucie i przepędza koronawirusa
Drogi opustoszały, a w polskich miastach nadal jest smog! Czyżby aktywiści nie mieli racji?

Nasze raporty o koronawirusie:
Koronawirus coraz bardziej uderza w przemysł motoryzacyjny – którym markom grozi bankructwo?
Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Najnowsze

Dwaj 14-latkowie uciekali autem przed policją!

Jazda bez uprawnień i próba ucieczki przed policją to nie wszystkie przewinienia jakich dopuścił się nieletni kierowca.

Poznańscy policjanci rozpoczęli pościg za Oplem Corsą, kiedy zobaczyli, że podróżuje nim dwójka młodych chłopców w tym jeden za kierownicą. Zawrócili uwagę na ten samochód, ponieważ wymusił on pierwszeństwo na innym pojeździe (a do tego jechał w nocy bez świateł).

Nieletni kierowca na widok radiowozu wzywającego go do zatrzymania, zaczął uciekać. Pościg ulicami Poznania trwał dłuższą chwilę, ponieważ policja nie może siłą zmusić ścigany pojazd do zatrzymania się (na przykład staranować go). Musi podążać za nim, obserwować jak stwarza zagrożenie w ruchu drogowym i czekać aż się zatrzyma, albo w coś wjedzie.

Tym razem obeszło się bez strat materialnych. Corsa po pewnym czasie zatrzymała się, a 14-latkowie próbowali uciec na piechotę. Policjanci bez problemu ich zatrzymali. Okazało się, że samochód ukradli babci jednego z nich, a młodociany kierowca był poszukiwany przez sąd, ponieważ miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Najnowsze

Paula Lazarek

Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

Oto gratka dla fanów motoryzacji i pasjonatów adrenaliny za kierownicą - choć aktualna sytuacja nie sprzyja wyjściom z domu ani spotkaniom z przyjaciółmi, to już teraz możecie usiąść wygodnie w fotelu i przeżyć turbo emocje z najciekawszymi serialami motoryzacyjnymi na Netflixie. Zbliża się weekend, więc jak - zaczynamy?

HYPERDRIVE

Elitarni uliczni rajdowcy z całego świata testują swoje zdolności w doładowanych na maksa modyfikowanych autach na największym samochodowym torze przeszkód w historii.

LINK: https://www.netflix.com/title/80189648

FASTEST CAR

Kierowcy wypasionych aut przyjmują wyzwanie i stają do wyścigu z nietypowymi, ale zaskakująco szybkimi samochodami stworzonymi przez prawdziwych maniaków motoryzacji.

LINK: https://www.netflix.com/title/80190009

FORMUŁA 1. JAZDA O ŻYCIE

Kierowcy, menedżerowie i właściciele zespołów żyją w pośpiechu, zarówno na torze, jak i poza nim. Zobacz, jak wygląda sezon zażartej rywalizacji w Formule 1.

LINK: https://www.netflix.com/title/80204890

RENOWATORZY Z DOLINY RDZY

Kolekcjoner samochodów Mike Hall, jego kumpel Avery Shoaf i syn Connor Hall wkładają całe serce w odnawianie starych aut — i przy okazji liczą, że uda się na tym zarobić.

LINK: https://www.netflix.com/title/80203254

MISTRZOWIE RENOWACJI SAMOCHODÓW

Barwna ekipa z Gotham Garage naprawia i przerabia przeróżne samochody i ciężarówki. Liczą na to, że te efektowne cacka uda im się sprzedać za grube pieniądze.

LINK: https://www.netflix.com/title/80194704

Najnowsze

Rośnie liczba samochodów elektrycznych i ładowarek w Polsce

Mimo przeróżnych przeciwności, takich jak pandemia koronawirusa w Europie i Polsce oraz obecny brak decyzji zakupowych w wielu rodzinach i firmach - zanotowano wzrost sprzedaży samochodów zelektryfikowanych i w pełni elektrycznych.

Według danych, pod koniec lutego 2020 r. po polskich drogach jeździły 9 803 elektryczne samochody osobowe, z których 58% stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV, ang. batteryelectricvehicles) – 5 700 szt., a pozostałą część hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybridelectricvehicles) – 4 103 szt. Przez pierwsze dwa miesiące bieżącego roku liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 1 166 sztuk – o 181% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Tak wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych) oraz PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego).

Samochody elektryczne czy wodorowe?

Park elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w analizowanym okresie zwiększył się do 561 szt., natomiast autobusów elektrycznych do 232 szt. W dalszym ciągu rośnie też flota elektrycznych motorowerów i motocykli, która na koniec lutego osiągnęła liczbę 6 447 szt.

Samochody elektryczne dla dzieci. Jakie pierwsze cztery kółka wybrać dla pociechy?

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów, rozwija się również ogólnodostępna infrastruktura ładowania. Pod koniec lutego br. w Polsce funkcjonowały 1093 stacje ładowania pojazdów elektrycznych (2 028 punktów). 30% z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 70% wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. W ciągu ostatniego miesiąca zainstalowano 44 nowe stacje.

Przeczytaj także:
Policja inwestuje w auta elektryczne
Skazani na pojazdy elektryczne?

Raporty o koronawirusie:
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Najnowsze

Nissan zamyka fabryki w Europie – wszystko przez COVID-19

Nissan, już jako kolejna marka, która produkuje samochody w Europie, zamyka podwoje swoich fabryk do odwołania.

Firma Nissan stosuje się do oficjalnych zaleceń obowiązujących w poszczególnych krajach i wdrożyła środki mające na względzie dobro pracowników i społeczności. Japońska marka informuje jednocześnie, że jest gotowa wspierać wszelkie inicjatywy, w których jego wiedza z zakresu produkcji i inżynierii może być przydatna.

We wtorek 17 marca, w związku z pandemią, produkcja pojazdów w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii została zawieszona do odwołania. Decydenci monitorują kwestię zakłóceń w łańcuchu dostaw i popytu rynkowego w miarę rozwoju sytuacji.

Drogi opustoszały, a w polskich miastach nadal jest smog! Czyżby aktywiści nie mieli racji?

W Hiszpanii, 19 marca Nissan ogłosił tymczasowe zwolnienie z obowiązku pracy na skutek „Siły Wyższej” tych pracowników, którzy ucierpieli w wyniku COVID-19 w zakładach Nissana w Barcelonie oraz w pobliskich zakładach Montcada i Sant Andreu w Katalonii. Obejmuje ono około 3 000 osób i będzie kontynuowane zgodnie ze specjalnymi środkami wprowadzonymi przez władze hiszpańskie.

Koronawirus coraz bardziej uderza w przemysł motoryzacyjny – którym markom grozi bankructwo?

Produkcja pojazdów w Barcelonie została zawieszona od piątku 13 marca z powodu ograniczeń w ruchu, które miały wpływ na lokalną bazę zaopatrzeniową. Produkcja została również wstrzymana w zakładzie Nissana w Ávili, od 16 marca do odwołania, a od 19 marca także w Kantabrii.

Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?

Raporty o koronawirusie:
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Najnowsze