Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Wobec rosnącego zagrożenia spowodowanego epidemią koronawirusa, pojawiają się coraz to nowe pomysły na walkę z nim. Bardzo ważne jest szybkie identyfikowanie osób, które są nosicielami COVID-19, co ma ułatwić nowy pomysł na przeprowadzanie szybkich testów dostępnych dla każdego.

O podobnym sposobie na sprawdzanie, czy ktoś jest zarażony koronawirusem pisaliśmy na początku marca, ale wtedy dotyczyło to jedynie dwóch miast w Korei Południowej. 

Tak to wygląda w Korei:

Teraz szybkie badanie dla kierowców wprowadziło także Monachium. Zasada przeprowadzania testu na wirusa z Wuhan jest bardzo zbliżona do kupowania jedzenia w znanych firmach szybkiej obsługi, korzystając z drive-thru. Podjeżdżamy do pierwszego okienka, gdzie pozostawiamy swoje dane, a następnie do drugiego, gdzie pobierany jest wymaz z ust. Próbka zostaje poddana badaniu, a wynik otrzymujemy po 24 godzinach. Najwyraźniej Niemcy korzystają z innej metody niż Koreańczycy, ponieważ tam wynik otrzymywało się zaledwie po 10 minutach.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Obecnie w Monachium działa tylko jeden punkt, w którym można przeprowadzić test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Władze zapewniają jednak, że mają w planach otworzenie kilku takich miejsc.

Na podobny krok zdecydowały się Stany Zjednoczone.

Test na koronawirus - testy drive-thru

Co sądzicie o takim sposobie badania się na obecność COVID-19? Skorzystalibyście z takiej usługi, gdyby była dostępna w Polsce? Dziś juz wiemy, że liczba wykonywanych testów na wykrycie 2019-ncov rośnie, a polskie władze zastanawiają się nad wprowadzeniem mozliwości przebadania się każdego, kto widzi u siebie objawy wystepujące przy chorobie koronawirusowej. Jednak wbrew pozorom badania drive-thru to duże przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga też zabezpieczenia ludzi i terenu, a także wyposażenia osób, które miałby takie testy przeprowadzać w odpowiedni sprzęt ochronny (medyczny), czyli maseczki ochronne na twarz, plastikowe maski, kombinezony – a tych brakuje nawet w specjalitycznych szpitalach. Rozwiązanie to w obecnej sytuacji nie będzie prawdopodobnie wprowadzone.

Przeczytaj także:
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Polscy przewoźnicy a pandemia koronawirusa. Czy są powody do paniki?

Koronawirus w natarciu: Orlen zamyka punkty gastronomiczne na swoich stacjach

Fabryka Volkswagena w Poznaniu pracuje pomimo epidemii koronawirusa – są protesty

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze