Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Kolejne firmy zawieszają swoją działalność w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczy to także branży motoryzacyjnej w tym Volkswagena, który właśnie ogłosił plany zamknięcia swoich zakładów.

Informowaliśmy już o przerwie w pracy fabryki Fiata w Tychach oraz Opla w Gliwicach. Pisaliśmy także o apelu związkowców z zakładu Volkswagena w Poznaniu, którzy domagali się podjęcia podobnych kroków. Niemiecka firma powzięła w końcu taką decyzję i, podobnie jak koncerny FCA i PSA, dotyczy ona wszystkich europejskich fabryk.

Dokładne terminy wstrzymania pracy w zakładach Volkswagena zostaną dopiero ogłoszone, ale już teraz Herbert Diess, dyrektor generalny, zapowiedział zatrzymanie produkcji w Hiszpanii, Włoszech, Słowacji i Portugalii w bieżącym tygodniu. Wiemy też, że już w czwartek rozpocznie się przerwa w Poznaniu, Wrześni, Swarzędzu, a także w niemieckim Hanowerze.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Przerwy w pracy mają potrwać około dwa tygodnie, ale nie jest to pewne. O ile mówi się, że epidemia koronawirusa w Chinach zaczyna wygasać, o tyle w Europie nadal się rozwija. Kraje takie jak Włochy i Hiszpania notują lawinowy wzrost zachorowań, a minister zdrowia Łukasz Szumowski prognozuje duży przyrost liczby chorych również w Polsce. Ma to nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch.

Przeczytaj także:
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze