Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie?

Do tak zatrważających wniosków doszli brytyjscy naukowcy z londyńskiego Queen Mary Institute, po zbadaniu czystości typowych, prywatnych samochodów.

Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele bakteri „zasiada” na kierownicy samochodu.
fot. Seat

Według wyników kierownice są dziewięć razy brudniejsze od toalet publicznych, aż trudno w to uwierzyć. Dla przykładu na sedesie kryje się blisko 80 rodzajów bakterii, natomiast na „sterach” naszych wehikułów blisko 700! Co ciekawe kierownica nie jest najbrudniejszym miejscem w naszych autach  – w bagażnikach wozimy aż 1000 rodzajów żywych bakterii.

– Wnętrze samochodu to dla zarazków doskonałe środowisko do rozmnażania, szczególnie jeśli właściciel pozostawia w nim śmieci zawierające resztki jedzenia. By uniknąć przykrych, zdrowotnych następstw takiej sytuacji, dobrze jest regularnie, porządnie czyścić wnętrze naszego samochodu – podsumowuje badania Dr Ron Cutler z londyńskiego Queen Mary Institute.

Choć jak podkreśla badacz „większość bakterii nie była groźna dla zdrowia, niektóre auta były domem dla wielu potencjalnie szkodliwych gatunków”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze