Karolina Chojnacka

Najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie jest… Takiej odpowiedzi się nie spodziewacie!

Patrząc na europejskie rankingi sprzedaży, jedno możemy orzec z całą pewnością: segment B trzyma się mocno, wbrew narzekaniom ekspertów. A wśród aut segmentu B król jest tylko jeden.

W europejskim rankingu sprzedaży za lipiec niekwestionowanym liderem, po raz pierwszy w swojej historii, została Dacia Sandero! Tak, dobrze czytacie, Dacia Sandero jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Nowe Dacie powędrowały do prawie 20,5 tysiąca klientów.

Na drugim miejscu rankingu uplasował się Volkswagen Golf z wynikiem prawie 19,5 tysiąca sprzedanych egzemplarzy. Podium uzupełnia Toyota Yaris, którą kupiło ponad 18 tysięcy Europejczyków.

Czwarte miejsce zajął Volkswagen Polo (ponad 17 tysięcy sprzedanych egzemplarzy), na piątym znalazł się T-Roc (ponad 16 tysięcy). Szóste miejsce zajmuje Hyundai Tucson (ponad 14 tysięcy). Na siódmym znalazł się Volkswagen T-Cross (14 tysięcy), a za nim jest Dacia Duster (13 329 egzemplarzy), która o włos wyprzedziła Forda Pumę (13 283 egzemplarzy). Pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się samochodów w Europie zamyka Peugeot 2008 (13 183 egzemplarzy).

TOP 10 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie

  1. Dacia Sandero
  2. Volkswagen Golf
  3. Toyota Yaris
  4. Volkswagen Polo
  5. Volkswagen T-Roc
  6. Hyundai Tucson
  7. Volkswagen T-Cross
  8. Dacia Duster
  9. Ford Puma
  10. Peugeot 2008

Co ten ranking mówi nam o sprzedażowych upodobaniach Europejczyków? To, że najchętniej kupujemy crossovery i auta segmentu B oraz C. Europejczycy nie potrzebują dużych i drogich aut. W zupełności wystarczają nam mniejsze auta, którymi w komfortowy sposób da się poruszać po zatłoczonych miastach.

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Europie

Sprzedaż elektryków systematycznie rośnie. W lipcu najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym został Volkswagen ID.3 (5 433 egzemplarzy). Na drugim miejscu uplasowało się Renault Zoe (3 976 egzemplarzy), a na trzecim znalazła się Kia Niro (3 953 egzemplarzy).

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze