Karolina Chojnacka

To nie żart! We francuskiej miejscowości wszyscy mieszkańcy będą jeździć elektrycznymi Renault ZOE

Renault pomogło stworzyć pierwsze w 100% elektryczne miasto, przyznając każdemu mieszkańcowi miejscowości Appy we francuskim regionie Ariege nowe ZOE. Miasto przez trzy lata będzie uczestniczyć w pionierskim programie mającym na celu udowodnienie, że elektromobilność jest dla wszystkich.

Renault ogłosiło nowy projekt, który ma pozwolić całemu francuskiemu miastu na wprowadzenie elektromobilności! W miejscowości Appy w regionie Ariège na południu Francji wszyscy mieszkańcy będą  przez najbliższe trzy lata jeździć nowymi Renault ZOE, w ramach pionierskiego programu.

Appy jest jednym z najbardziej odizolowanych miast we Francji. Dystans nie powinien jednak stanowić dla mieszkańców problemu, ponieważ nowe Renault ZOE może przejechać na jednym ładowaniu do 390 km. Dodatkowo szerokie możliwości ładowania mają pokazać, że przejście na pojazdy elektryczne jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek, i że nie są one zarezerwowane tylko dla mieszkańców obszarów wielkomiejskich.

We francuskiej miejscowości wszyscy mieszkańcy będą jeździć elektrycznymi Renault ZOE

We francuskiej miejscowości wszyscy mieszkańcy będą jeździć elektrycznymi Renault ZOE

Przeczytaj też: Kobiety w koncernie Renault

Wszystkie gospodarstwa domowe zostaną wyposażone w domowe punkty ładowania. Aby ułatwić elektryfikację, w mieście pojawi się również publiczna stacja ładowania. Po podłączeniu do ładowarki DC akumulator nowego ZOE o mocy 52 kWh można naładować do 144 km zasięgu w zaledwie 30 minut.

Mieszkańcy Appy będą korzystać z szeregu zaawansowanych funkcji, które są standardem w jednym z kilku poziomów wyposażenia nowego ZOE. Obejmują one w wybranych modelach między innymi materiał siedzeń z recyklingu, 10-calowy wyświetlacz wskaźników TFT dla kierowcy, intuicyjne systemy multimedialne z ekranem dotykowym EasyLink w różnych opcjach ekranu o wielkości do 9,3 cala oraz pakiet zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, które maja sprawić, że prowadzenie ZOE będzie tak łatwe i bezpieczne, jak to tylko możliwe.

We francuskiej miejscowości wszyscy mieszkańcy będą jeździć elektrycznymi Renault ZOE

Przeczytaj też: Ekologiczne pojazdy Renault

Mieszkańcy Appy będą jeździć ZOE przez trzy lata, dzieląc się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z Renault, w ramach planu, którego zadaniem jest zrozumienie sposobu, w jaki klienci wchodzą w interakcje z pojazdami elektrycznymi i je użytkują.

Jeśli mieszkańcy jednego z najbardziej odizolowanego miasta we Francji przyjmą elektryczny styl życia, to okaże się, że każdy może to zrobić. Renault ma nadzieję obalić w ten sposób mity dotyczące kupowania i eksploatacji samochodów elektrycznych.

We francuskiej miejscowości wszyscy mieszkańcy będą jeździć elektrycznymi Renault ZOE

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze