Karolina Chojnacka

Który samochód sprzedaje się najszybciej, a który najdłużej? Odpowiedź zaskakuje!

W dzisiejszych czasach nie tak łatwo sprzedać samochód. Samochody są droższe, a klienci są bardziej świadomi i wybredni. Jest jednak pewna grupa pojazdów, która sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ale są też auta, których sprzedaż zajmuje znacznie więcej czasu.

Ceny samochodów używanych z miesiąca na miesiąc idą w górę. Kierowcy już nie tak chętnie jak kiedyś sprzedają używane auta, bo czas oczekiwania na nowy samochód jest dziś znacznie wydłużony.

CarVertical dokładnie przeanalizował ubiegły rok pod kątem sprzedaży samochodów. Eksperci sprawdzili, ile dany model potrzebuje czasu na to, aby zostać sprzedany. Który samochód sprzedaje się najszybciej, a który najdłużej? Odpowiedź zaskakuje!

Który samochód sprzedaje się najszybciej?

Najmniej czasu, by znaleźć nowego właściciela potrzebuje Daewoo Matiz. Ten samochód zostanie sprzedany w terminie krótszym niż dwa tygodnie.

Wśród pojazdów, które sprzedają się w terminie nieznacznie dłuższym niż dwa tygodnie, znalazły się Citroen C4 Picasso, Nissan Qashqai, Fiat Punto i Hyundai iX35. To oznacza, że te samochody cieszą się ogromną popularnością i ich zakup może nie być łatwy. Kto pierwszy, ten lepszy.

Który samochód sprzedaje się najdłużej?

Jeśli planujcie sprzedaż Volkswagena T-Cross, to lepiej uzbrójcie się w cierpliwość, ponieważ potrzeba na to aż 52 dni! Dzień krócej trwa sprzedaż BMW i3, a dalej w zestawieniu znajdują się Ford Transit Custom (48 dni), Volvo S90 (47 dni) i Porsche Panamera (46 dni).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze