Fiat Punto poprawia swój „makeup” na rok 2012

Od kiedy na rynku w 2005 zadebiutowała trzecia generacja Fiata Punto, samochód ten przeszedł kilka liftingowych zmian. Na kolejną przyszła pora w 2012.

Fiat Punto 2012
fot. Fiat

Mały Włoch patrząc od zewnątrz, wyróżnia się nowym  zderzakiem lakierowanym w kolorze nadwozia i kierunkowskazami usytuowanymi liniowo po obu stronach wlotów powietrza. Na kolor nadwozia lakierowany jest także zderzak tylny. W środku zobaczymy nowe obicia siedzeń. Do tego 15-calowe felgi z lekkiego stopu oraz trzy nowe lakiery metalizowane karoserii: turkusowy Oil, czerwony Ruby oraz szary Corse. Czyli, tak naprawdę, w wyglądzie zmian jest niewiele.

Nowością natomiast jest nowy silnik wprowadzony do oferty. „Najbardziej Ekologiczny Silnik Roku 2011″ czyli dwucylindrowy  turbodoładowany silnik TwinAir o pojemności 875 cm3 i mocy 85KM. W byciu naprawdę ekologicznym, pomaga przycisk ECO przełączający tryb pracy silnika z normalnego (pełna moc silnika i maksymalny moment obrotowy) na eko (maksymalne oszczędzanie paliwa).

Podobne pro-ekologiczne zmiany wprowadzono do znanego już silnika dieslowego 1.3 l (85KM) – ma być on bardziej oszczędny.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze