Karolina Chojnacka

Ultraszybka stacja ładowania samochodów elektrycznych już działa w Polsce!

Polska elektromobilność powoli nadrabia zaległości względem Zachodu. Właśnie w naszym kraju zaczęła działać ultraszybka stacja ładowania samochodów osobowych o mocy, która naprawdę robi olbrzymie wrażenie!

Pierwsza w Polsce ultraszybka stacja ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW znajduje się na odcinku autostrady A2 pod Poznaniem w  Niepruszewie. GreenWay Polska zdradziło, że ładowarka to urządzenie Evbox Ultroniq

Jako pierwszy ultraszybką ładowarkę miał okazję przetestować dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl. Z jego relacji wynika, że „Hyundai Ioniq 5 długo ładował się z mocą ponad 220 kW, która pozwala na uzupełnienie baterii na 100 km jazdy po autostradzie w ciągu 8 minut”.

Z wysokich mocy najbardziej skorzystają kierowcy Porsche Taycan i Audi e-tron GT oraz właściciele samochodów zbudowanych na platformie E-GMP (Hyundai Ioniq 5, Kia EV6). Należy podkreślić, że nie ma dziś jeszcze modelu samochodu elektrycznego, który osiągnąłby maksymalne 350 kW.

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW już wkrótce mają zostać udostępnione kierowcom w Polsce. Jedna z nich będzie znajdować się na stacji paliw BP na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi, a druga pojawi się na MOP Malankowo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze