Paula Lazarek

Właściciele elektryków załadowali do swoich aut łącznie 320 MWh w lipcu na stacjach GreenWay Polska

GreenWay porównał dane z pierwszych siedmiu miesięcy 2021 z analogicznym okresem roku 2020. Spółka zarejestrowała m.in. podwojenie liczby kierowców zarejestrowanych w swojej sieci ładowania oraz trzy razy więcej „zatankowanej” przez nich energii.

W tym roku, w okresie od stycznia do lipca elektromobilni kierowcy pobrali z ładowarek GreenWay’a ponad 1,2 GWh energii – o ponad 200% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Energia dostarczona w tym czasie z sieci GreenWay pozwoliła na przejechanie ponad 6 mln km. Przejechanie takiego dystansu samochodem o napędzie konwencjonalnym wymagałoby spalenia aż 500 tys. litrów benzyny.

W tym roku lipiec był rekordowy dla GreenWay. Tylko w tym jednym miesiącu klienci firmy pobrali 320 MWh energii, a liczba zrealizowanych sesji ładowania wyniosła 20 tys. Dane te oznaczają ponad 250% wzrost w stosunku do lipca 2020.    

– Rekordowy poziom wykorzystania naszych ładowarek jest w naszej ocenie echem dużego wzrostu liczby rejestracji samochodów elektrycznych.  – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska.  – Pokazuje on także, że pojazdy te pełnią już z powodzeniem rolę samochodów rodzinnych, którymi możemy się udać na wakacje, największe wzrosty widzimy bowiem w miesiącach letnich.

Większe zainteresowanie wykorzystywaniem aut elektrycznych w podróży widać także w średniej ilości energii pobieranej miesięcznie przez statystycznego klienta GreenWay – w ciągu roku wzrosła ona o blisko 40%.


Elektromobilna lawina

W sieci GreenWay w Polsce i Słowacji jest już zarejestrowanych blisko 15 tysięcy kierowców. Dla porównania, w lipcu 2020 roku było ich niewiele ponad 6 tysięcy. A tempo przyrostu liczby nowych klientów wciąż idzie w górę:  w okresie od początku roku do lipca, zarejestrowało się ich w sieci GreenWay ponad 2 razy więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. 

– Na ulicach widać coraz więcej aut z zielonymi tablicami i to w oczywisty sposób przekłada się na rekordy w GreenWay – tłumaczy Rafał Czyżewski – Prezes Zarządu GreenWay Polska – Ale nie pozyskalibyśmy tylu nowych klientów bez ciągłej rozbudowy sieci, skutecznych działań promocyjnych i sprawdzonego modelu współpracy z biznesem, który coraz chętniej bierze udział w rozwijaniu elektromobilności.

Ładowarki-rekordzistki

Najczęściej wykorzystywanymi przez kierowców ładowarkami są właśnie urządzenia zlokalizowane tam, gdzie GreenWay współpracuje z biznesem: na parkingach galerii handlowych i kompleksów biurowych, czy przy siedzibach dużych firm. 
Do najpopularniejszych stacji ładowania w Polsce należą: ładowarka przy biurowcu Elektrownia Powiśle w Warszawie oraz ładowarki przy warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Wola Park i Atrium Reduta. Ulubione przez kierowców stacje ładowania GreenWay poza Warszawą znajdują się natomiast w Gorzowie Wielkopolskim przy Terminalu BP, przy Dyskoncie Paliwowym w Kątach Wrocławskich i przy autostradzie A2, na parkingu hotelu Portofino w Lućmierzu. 

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.)
i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowai Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 413 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 295. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze