Karolina Chojnacka

2022 Porsche Taycan będzie się szybciej ładował i sam parkował

Porsche Taycan i Taycan Cross Turismo 2022 przybywają z ulepszeniami technicznymi i nowymi, lekko oldschoolowymi opcjami kolorystycznymi.

Choć trudno tu mówić o liftingu, to we wrześniu Taycan i Taycan Cross Turismo zyskają cenne dodatki. Zmian nie będzie dużo, ale zdecydowanie powinny zwiększyć komfort korzystania z samochodu elektrycznego. Porsche Taycan i Taycan Cross Turismo 2022 przybywają z ulepszeniami technicznymi i nowymi, lekko oldschoolowymi opcjami kolorystycznymi.

Jeśli chcesz się wyróżniać na drodze i przykuwać wzrok innych kierowców to paleta kolorów Paint to Sample do 2022 Taycana oferuje aż 65 różnych opcji kolorystycznych, w tym odcienie inspirowane stylem vintage, takie jak Moonlight Blue Metallic, Acid Green, Rubystar, Riviera Blue czy Viola Metallic. Decydując się na Paint to Sample Plus, możesz wybrać taki kolor lakieru, jaki tylko sobie wymarzysz.

2022 Porsche Taycan
2022 Porsche Taycan, fot. materiały prasowe / Porsche

2022 Porsche Taycan ma mieć elektryczny układ napędowy z lepszym zarządzaniem temperaturą i ładowaniem. Obejmuje to program Turbo Charging Planner, który podgrzewa akumulator, aby skrócić czas ładowania, umożliwiając szybsze ładowanie. Firma nie podaje jednak, o ile szybciej Taycan może się ładować. Ale nie ma się co spodziewać przełomów. Porsche zapewnia jednak, że w codziennym użytkowaniu Taycan przejedzie nieco więcej dzięki optymalizacji trybów jazdy.

najtańsze samochody elektryczne - 2022 Porsche Taycan
2022 Porsche Taycan, fot. materiały prasowe / Porsche

Taycan ma mieć teraz także opcję Remote Park Assist. System pozwala samochodowi wjechać na miejsce parkingowe lub wyjechać z niego bez kierowcy za kierownicą. I poradzi sobie nawet z parkowaniem równoległym! Właściciele mogą aktywować tę funkcję z wnętrza samochodu, wysiąść i pozwolić systemowi przejąć kontrolę. Albo zrobić to wszystko z ekranu swojego smartfona.

Taycan będzie mieć teraz także funkcję Android Auto, ale nie w wersji bezprzewodowej, więc właściciele samochodu będą musieli podłączyć telefon do gniazdka USB-C, by z niej korzystać. Trzeba przyznać, że w przypadku samochodu, którego cena z łatwością może składać się z sześciu cyfr, to dość zaskakujące, że wcześniej ta funkcja nie była dostępna.

Dodatkowo po zmianach pilot głosowy jeszcze lepiej rozumie polecenia wypowiadane w języku potocznym. System nawigacji szybciej wylicza trasy, korzystając przede wszystkim z wyszukiwania interesujących miejsc (POI) w trybie online, a ponadto wyraźniej wyświetla informacje.

Menu i sam system operacyjny również zostały nieco przeprojektowane: po lewej stronie centralnego wyświetlacza znajduje się teraz pięć opcji menu zamiast trzech, a ikony można rozmieszczać indywidualnie.

W ostatnich miesiącach Taycan cieszył się w Polsce szczególnym powodzeniem. W pierwszej połowie 2021 roku dostarczono około 20 tysięcy egzemplarzy modelu – tylko nieznacznie mniej od rezultatu za cały 2020 rok. Sprzedaż najnowszego członka gamy modelowej Porsche jest zatem porównywalna z wynikami ikony wśród aut sportowych, czyli 911.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze