Karolina Chojnacka

KIA EV6 – znamy ceny elektryka w Polsce! Za topową wersję trzeba zapłacić ponad 280 tysięcy złotych!

Kia EV6 to nowy samochód elektryczny koreańskiej marki. Zaskakuje niekonwencjonalnym wyglądem i oferuje ponad 510 kilometrów zasięgu. Akumulator będzie można naładować od 10% do 80% w 18 minut. Wiemy, ile kosztuje w Polsce elektryczny crossover nowej generacji!

Kia koncentruje się na elektromobilności. EV6 to pierwszy z serii samochodów elektrycznych nowej generacji , które koreańska marka wprowadzi na rynek w najbliższym czasie. Elektryk został zaprojektowany zgodnie z nową filozofią designu „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, czerpiącą inspirację z kontrastów, które występują w naturze i w ludziach. W centrum tej filozofii znajduje się nowa stylistyka, która obfituje w kontrastowe połączenie ostrych elementów i mocno wyrzeźbionych kształtów.

Kia EV6
Kia EV6, fot. materiały prasowe / Kia

Przeczytaj też: Kia EV6 zaprezentowana! Nowy napęd, nowe logo i ładowanie w 18 minut. Czym zaskakuje nowy elektryk?

Kia EV6 – zasięg i ładowanie

W zależności od wersji Kia EV6 jest oferowana z akumulatorami o dwóch pojemnościach do wyboru – 58 kWh i 77,4 kWh. Akumulator o mniejszej pojemności ma zapewniać zasięg wynoszący do 400 kilometrów. Z akumulatorem o większej pojemności Kia EV6 może przejechać do 510 kilometrów.

Kia EV6 wyposażona w akumulator o pojemności 58 kWh przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy, a łączny maksymalny moment obrotowy EV6 AWD wynosi również 605 Nm. Akumulator 58 kWh zasila silniki o łącznej mocy 235 KM, które napędzają koła przedniej i tylnej osi. Wersja z napędem na dwa koła jest wyposażona w silnik o mocy 170 KM, napędzający tylne koła.

Kia EV6 oferuje możliwości ładowania akumulatora prądem o napięciu 400 V i 800 V, bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów. 

Możliwość ładowania prądem o napięciu 800 V oznacza znaczące skrócenie czasu ładowania. Akumulator będzie można naładować od 10% do 80% w 18 minut. A już po niecałych 5 minutach ładowania zasięg samochodu ma wzrosnąć o ponad 100 kilometrów.

Kia EV6 – ceny w Polsce

Ceny EV6 w Polsce zaczynają się od 179 900 złotych za 170-konną wersję z napędem na tylne koła i z akumulatorem 58 kWh.  Za EV6 wyposażone w silnik o mocy 228 KM i w akumulator o pojemności 77,4 kWh, gwarantujący zasięg do 510 km, trzeba zapłacić o 20 tysięcy złotych więcej.

Topowa wersja sportowego crossovera, EV6 GT – z silnikami o łącznej mocy aż 585 KM, wyposażona w napęd na cztery koła i zapewniająca przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 s – kosztuje 281 900 złotych.

Dodatkowo elektryczny crossover marki Kia będzie oferowany w Europie wraz z dostępem do rozbudowanej sieci stacji szybkiego ładowania wraz ze zintegrowaną platformą płatniczą.

Dopłaty do samochodów elektrycznych

Przeczytaj też: Kia EV6 – właściciele tego elektrycznego crossovera będą „tankować” taniej!

Produkcja EV6 ma rozpocząć się w lipcu, dostawy pierwszych egzemplarzy są planowane w IV kwartale 2021 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze