Karolina Chojnacka

Kolejna zawodniczka i kolejny zespół dołączają do stawki Extreme E

Christine Giampaoli Zonca i Oliver Bennett zostali kierowcami HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM.

Ta informacja oznacza, że po przerwie HISPANO SUIZA wraca do wyścigów w 2021 roku, z zespołem utworzonym we współpracy z marką napojów energetycznych XITE ENERGY.

HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM będzie ścigał się w przyszłorocznych mistrzostwach Extreme E. Zespół będą reprezentować Oliver Bennett i Christine Giampaoli Zonca.

Marka HISPANO SUIZA pojawiła się w świadomości fanów motoryzacji dzięki takim pojazdom jak Carmen i Carmen Boulogne, które stały się natychmiastowymi ikonami teraźniejszości i przyszłości. Składają hołd legendarnej przeszłości marki i integrują najbardziej innowacyjne technologie w przemyśle motoryzacyjnym, oferując niezrównane osiągi, stworzone jako prawdziwe dzieła sztuki, aby zachwycać ich właścicieli. Na początku XX wieku HISPANO SUIZA zamienił swój wyścigowy debiut w legendę, odnosząc trzy kolejne zwycięstwa w wyścigu George Boillot Cup. Pierwsze, z André Dubonnetem za kierownicą HISPANO SUIZA H6 Coupé, miało miejsce w 1921 roku.

Sto lat później HISPANO SUIZA utrzymuje ducha rywalizacji w nienaruszonym stanie i ogłasza, że ​​weźmie udział w Extreme E z HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM. Oliver Bennett i Christine GZ, kierowcy zespołu, byli odpowiedzialni za zaprezentowanie samochodu HS Extreme E, spektakularnego elektrycznego pojazdu terenowego o mocy 550 KM, w którym oboje będą rywalizować w elektrycznych wyścigach aut off-road’owych. 

Christine Giampaoli Zonca i Oliver Bennett zostali kierowcami HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Przeczytaj też: Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Oliver Bennett to 28-letni brytyjski kierowca z doświadczeniem w rallycrossie. W 2016 roku zadebiutował w British Rallycross Championship, a w kolejnym sezonie walczył o tytuł. Zadebiutował także w Mistrzostwach Świata FIA Rallycross. Bennett brał także udział w wielu imprezach Americas Rallycross oraz w Gymkhana GRID w Kapsztadzie w 2018 roku.

Christine Giampaoli Zonca, lepiej znana jako Christine GZ, to 27-letnia włosko-kanaryjska zawodniczka. W 2014 roku odniosła pierwsze zwycięstwo w rajdzie szutrowym i w tym samym roku została okrzyknięta regionalną mistrzynią Wysp Kanaryjskich w pojazdach z napędem na przednie koła, a także w grupie B4. W 2016 roku zadebiutowała w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) w Rajdzie Catalunya, jako członkini pierwszego żeńskiego zespołu rajdowego i wygrała kategorię kobiet w Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii na żwirze. Od 2017 roku kariera Giampaoli koncentruje się na startach w wyścigach terenowych, w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie zajęła siódme miejsce w słynnej Baja 1000 w kategorii Pro UTV Turbo. W 2020 roku została głównym kierowcą Avatel Racing Team, zajmując 3 miejsce w kategorii T2 w Rajdzie Andalucía Road to Dakar.

Christine Giampaoli Zonca i Oliver Bennett zostali kierowcami HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Christine GZ wyznała:

Jestem bardzo podekscytowana, że ​​mogę być częścią HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM. Będziemy konkurować bardzo mocnym pojazdem, który reprezentuje przyszłość przemysłu motoryzacyjnego, jest w 100% elektryczny. Mamy również okazję podnieść świadomość na temat zmian klimatycznych, pokazując, że można ścigać się w najbardziej odległych miejscach na świecie bez zanieczyszczania naszej planety.

Myślę, że posiadanie mieszanych zespołów sprawi, że kobiety-kierowcy będą, bardziej widoczne i przyczyni się do tego, że w przyszłości kobiety będą silniej obecne w sportach motorowych. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę dzielić samochód z Oliverem: jest świetnym kierowcą; od jakiegoś czasu śledzę jego karierę i jestem pewna, że będziemy się doskonale uzupełniać. Teraz nie mogę się doczekać ścigania się i zrobienia wszystkiego, co w mojej mocy dla naszego zespołu.

Christine Giampaoli Zonca i Oliver Bennett zostali kierowcami HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Przeczytaj też: Motorsport dla zrównoważonego rozwoju – Cupra ogłasza udział w Extreme E!

Rewolucyjne wyścigi elektrycznych aut off-road’owych mają promować takie wartości, jak równość, zrównoważona mobilność i walkę ze zmianami klimatycznymi. Zapowiada się także, że będą idealnym laboratorium technologicznym do rozwoju pojazdów przyszłości.

W sumie dziewięć drużyn będzie ścigać się w Extreme E w 2021 roku: ABT CUPRA XE, ACCIONA | Sainz XE Team, Andretti United, Chip Ganassi Racing, HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM, Rosberg Xtreme Racing, Team TECHEETAH, Veloce Racing i X44.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze