Karolina Chojnacka

Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E!

Jamie Chadwick będzie ścigać się dla zespołu Veloce Racing w Extreme E, nowej serii wyścigów elektrycznych aut off-road’owych.

Extreme E, seria elektrycznych wyścigów terenowych, ogłosiła dziś, że kierowczyni rezerwowa zespołu Williamsa w F1 i mistrzyni W Series, Jamie Chadwick, będzie ścigać się dla Veloce Racing.

Jamie Chadwick jest jednym z najzdolniejszych młodych, wyścigowych talentów w Wielkiej Brytanii i z pewnością wniesie do zespołu bogactwo doświadczeń, które zdobyła w licznych seriach wyścigowych.

Po stawieniu pierwszych kroków w wyścigach samochodowych w Ginetta Junior Championship dokonała spektakularnego przełomu, wygrywając British GT Championship 2015 w klasie GT4. W 2017 roku Chadwick przeniosła się do brytyjskich mistrzostw Formuły 3, a w 2019 roku przeszła do MRF Challenge Formula 2000. Później, w tym samym roku, została pierwszą w historii mistrzynią kobiecej serii wyścigowej W Series, zdobywając szereg zwycięstw i pięć razy stając na podium w sześciu wyścigach.

Dodatkowo Jamie Chadwick jest ambasadorką programu „Girls on Track”, inicjatywy mającej na celu zainspirowanie większej liczby dziewczynek i kobiet do angażowania się w sporty motorowe.

To czyni ją idealną ambasadorką jednej ze wspólnych podstawowych wartości Veloce Racing i Extreme E – równości płci.

Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E

Przeczytaj też: Formuła E i Extreme E łączą siły, by walczyć ze zmianami klimatu

Pionierska seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych  będzie stanowić zupełnie nowe wyzwanie dla Chadwick – zawodniczka zadebiutuje w wyścigach terenowych. Przygotowując się do tego wyzwania, 22-latka spędziła ostatni tydzień, jeżdżąc ODYSSEY 21 w Fontjoncouse w południowej Francji, a dalsze jazdy zaplanowano podczas testu grupowego w MotorLand Arágon w Hiszpanii w przyszłym miesiącu.

Jamie Chadwick wyznaje:

Jestem dumna, że jeżdżę dla Veloce Racing w tak rewolucyjnych mistrzostwach jak Extreme E! Z Veloce jestem związana od bardzo dawna i są dla mnie jak rodzina, więc jestem niesamowicie zaszczycona, że mogę być ich kobietą-kierowcą w tak ekscytującej i ważnej serii wyścigów.

Zmiany klimatu to coś, co wpływa na nas wszystkich, więc naprawdę chciałbym rozpocząć swoją część walki z nimi. Mogę śmiało powiedzieć, że testowanie samochodu było jednym z najlepszych i najfajniejszych doświadczeń, jakie miałam w swojej dotychczasowej karierze. Nie mogę się doczekać, aż wyjadę do niesamowitych miejsc, w których będziemy się ścigać w przyszłym roku; to jedne z najpiękniejszych i najbardziej zagrożonych miejsc na naszej planecie. Zarówno na torze, jak i poza nim zapowiada się niesamowicie satysfakcjonująca podróż.

Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E

Ian Davies, menedżer zespołu Veloce Racing, dodał:

Cieszymy się, że Jamie jest z  Veloce podczas pierwszego sezonu Extreme E. Jest bardzo szybkim, utalentowanym i zaangażowanym młodym kierowcą. Po zdobyciu tytułów zarówno w samochodach sportowych, jak i jednomiejscowych, nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałaby przenosić tych umiejętności i wygrywać w Extreme E, które zapowiada się na serię o bardzo wysokim poziomie.

Jej pierwszy test na ODYSSEY 21 podczas naszych jazd we Francji w zeszłym tygodniu był bardzo pozytywnym i zachęcającym początkiem. Jej doświadczenie z wyścigów jednomiejscowych i GT było nieocenione dla wczesnego rozwoju naszego samochodu i miała znaczący wkład w nasze udoskonalenia inżynieryjne.

Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E

Przeczytaj też: Zespół byłego mistrza świata F1 dołącza do Extreme E!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze