Motorsport dla zrównoważonego rozwoju – Cupra ogłasza udział w Extreme E!

Start marki w nowej formule wyścigów został ogłoszony podczas oficjalnego otwarcia pierwszego europejskiego Cupra Studio w Hamburgu. Zawody samochodów elektrycznych mają rozpocząć się na początku 2021 roku.

Inauguracyjny sezon zawodów Extreme E odbędzie się w pięciu częściach świata, charakteryzujących się skrajnie różnymi warunkami. Zgodnie z postulatem równości płci w sporcie za kierownicą elektrycznych samochodów wyczynowych zasiądą damsko-męskie duety kierowców. Zespoły zmierzą się z pogodą Arktyki, pustynią, lasami deszczowymi, lodowcami i klimatem oceanicznym – lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko. Ogólnoświatowe zawody w pięciu lokalizacjach połączą rozrywkowy format z akcją uświadamiającą znaczenie elektryfikacji, równości i zrównoważonego rozwoju. Cupra jest pierwszą marką motoryzacyjną, która potwierdziła udział w wyścigach Extreme E. 

Współpraca Cupry z firmą tuningową ABT rozpoczęła się w 2018 roku. Pierwszym projektem była sportowa wersja Leona Cupry oraz Cupra Ateca z silnikiem o mocy ponad 350 KM. Doświadczenia hiszpańskiej marki i niemieckiego przedsiębiorstwa mogą okazać się szczególnie przydatne w wyścigach Extreme E. Cupra stoi za zaprojektowaniem pierwszego w 100% elektrycznego samochodu wyścigowego, Cupry e-Racera, z kolei zespół ABT bierze udział w zawodach Formuły E od początku jej istnienia. 

Nowy samochód wyścigowy Cupry i ABT Sportsline zaprezentowano podczas otwarcia w Hamburgu pierwszego w Europie i drugiego na świecie ekskluzywnego salonu Cupra. Wśród gości specjalnych wydarzenia był Mattias Ekström, ambasador marki, który weźmie udział w Extreme E. Nowy lokal Cupry, znajdujący się w poprzemysłowym budynku z początku XX wieku, łączy funkcję oficjalnego showroomu i warsztatu serwisowego. Dodatkowo przy budynku zorganizowano specjalny tor wyścigowy. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze