Karolina Chojnacka

Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Na cztery miesiące przed startem pierwszego wyścigu Extreme E, zespoły odbierają dostawy swoich samochodów ODYSSEY 21 i zapoznają się z nowymi maszynami.

Amerykański zespół Chip Ganassi Racing odebrał swojego elektrycznego SUV-a w słynnym warsztacie w Indianapolis i poświęcił trochę czasu na zapoznanie się z pierwszą maszyną elektryczną, z której korzystał zespół, zanim wyjechał testować go na pustyni w Nevadzie.  

To był pierwszy raz, kiedy samochód był na amerykańskiej ziemi, a kierowcy Sara Price i Kyle LeDuc mieli okazję się nim przejechać.

Sara Price, kierowca w Chip Ganassi Racing, powiedziała:

Nasz testowy pokaz Extreme E ODYSSEY 21 był sukcesem! Wyszliśmy na pustynię, miejsce, które znam bardzo dobrze, ale z zupełnie nowym dla mnie samochodem. Świetnie się bawiliśmy jako zespół, ucząc się nowego samochodu i tej elektrycznej bestii. Jest to dla nas wszystkich nowość, więc uczymy się wszystkiego po raz pierwszy i pracujemy razem, aby uczynić z niego najbardziej udany program, jaki tylko potrafimy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu 2021, a jest on już tuż za rogiem

Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Chip Ganassi Racing nie był jedynym zespołem, który testował ODYSSEY 21. Veloce Racing udał się do Francji na swoje pierwsze jazdy i można śmiało powiedzieć, że było to przyjemne kilka dni dla całego zespołu, w tym nowo ogłoszonej zawodniczki ekipy Jamie Chadwick:

Mogę śmiało powiedzieć, że testowanie samochodu było jednym z najlepszych i najfajniejszych doświadczeń, jakie miałam w swojej dotychczasowej karierze. Nie mogę się doczekać, aż wyjadę do niesamowitych miejsc, w których będziemy się ścigać w przyszłym roku; to jedne z najpiękniejszych i najbardziej zagrożonych miejsc na naszej planecie. Zarówno na torze, jak i poza nim zapowiada się niesamowicie satysfakcjonująca podróż.

Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Przeczytaj też: Jamie Chadwick będzie ścigać się w Extreme E!

Zespół Andretti United testował ODYSSEY 21 w zimnej i błotnistej Walii. Obaj kierowcy Catie Munnings i Timmy Hansen byli obecni na testach i świetnie się bawili, pracując razem i poznając samochód.

Catie Munnings powiedziała:

Wspaniale było znowu pracować z Timmy’m, ma tak duże doświadczenie i umiejętności wyścigowe i był nieoceniony w moim procesie uczenia się. Możliwość porównywania danych ze sobą była świetna i chociaż jest to wstrząs dla samochodu, nam pozwala lepiej zrozumieć aut. Oczywiście to wyścig i chcemy być konkurencyjni, więc ciężko pracowaliśmy, aby upewnić się, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być szybkim.

Jego kolega Timmy Hansen dodał:

Catie jeździła tutaj naprawdę szybko, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zebrała wiele danych i dawała dobre opinie. Myślę, że stworzymy naprawdę dobrą drużynę i cieszę się, że jest tak szybka, ponieważ im lepiej sobie radzi, tym lepiej dla mnie.

Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych Extreme E wystartuje w styczniu 2021 roku. Na czele projektu stoją założyciel Formuły E Alejandro Agaga i były kierowca Gil de Ferran.

Extreme E przenosi profesjonalny sport motorowy w najodleglejsze zakątki Ziemi, zagrożone ze względu na zmiany klimatyczne na świecie. Celem organizatorów wyścigów jest zwiększenie świadomości zmian klimatycznych pośród kibiców motorsportu na całym świecie, a także polityków i władz lokalnych, oraz zachęcenie ich do zwiększenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5° Celsjusza.

 Przeczytaj też: Extreme E – jedyna na świecie seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, chce stać się najbardziej ekologiczną serią wyścigową na świecie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze