Karolina Chojnacka

Molly Taylor będzie reprezentować zespół mistrza świata F1 w zawodach Extreme E!

Rosberg Xtreme Racing potwierdził, że Molly Taylor będzie ich kierowcą w inauguracyjnym sezonie Extreme E.

Molly Taylor dołącza do RXR przed startem pierwszego sezonu Extreme E, w którym elektryczne SUV-y będą konkurować w odległych zakątkach na całym świecie, aby zwrócić uwagę na rosnące skutki zmian klimatycznych.

Taylor jest rajdową mistrzynią Australii, i jak dotąd jedyną kobietą, która zwyciężczyni w tej serii, ma też na swoim koncie liczne zwycięstwa w rajdach krajowych, regionalnych i międzynarodowych. W 2013 roku Taylor została Międzynarodowym Kierowcą Rajdowym nr 1 w światowych rankingach rajdowych. W Rajdzie Finlandii 2014 zajęła trzecie miejsce, zostając pierwszą kobietą w WRC juniorów, która stanęła na podium.

Molly Taylor jest również ambasadorką FIA Girls on Track, inicjatywy utworzonej w celu wspierania kobiet i dziewczynek zainteresowanych karierą w sportach motorowych.

Molly Taylor dołącza do RXR

Przeczytaj też: Zawodniczki Extreme E testują elektryczną terenówkę

Taylor będzie się ścigać dla RXR wraz z kolegą z zespołu, Johanem Kristofferssonem. Parowanie kierowców płci żeńskiej i męskiej jest formą dążenia RXR i Extreme E do promowania równości płci i równych szans wśród zawodników.

Molly Taylor powiedziała:

To niesamowite móc dołączyć do Rosberg Xtreme Racing i Extreme E w tej nowej przygodzie. Jestem bardzo podekscytowana możliwością ponownego startu na arenie międzynarodowej i bycia częścią zupełnie nowego zespołu i serii, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Poza walką ze zmianami klimatycznymi jestem podekscytowana, mogąc pracować razem jako zespół i jako seria na rzecz promocji równości. Jednym z elementów sportów motorowych, który zawsze podziwiałam, jest to, że kiedy zakładam kask, moja płeć staje się nieistotna, a stoper nie ma żadnych uprzedzeń.

Wciąż jest wiele do zrobienia, aby poprawić różnorodność w naszej branży, ale praca RXR i Extreme E zapewni nowe możliwości zmiany wizerunku naszego sportu w oczach młodych kibiców i cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć.

Molly Taylor dołącza do RXR

Przeczytaj też: Formuła E i Extreme E łączą siły, by walczyć ze zmianami klimatu

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze