Karolina Chojnacka

Claudia Hürtgen uzupełnia skład kierowców ABT CUPRA XE w Extreme E

Extreme E, nowa seria elektrycznych wyścigów aut off road’owych, wita w swoich szeregach niemiecką zawodniczkę Claudię Hürtgen, która dołączy do Mattiasa Ekströma w zespole ABT CUPRA XE.

Z sukcesami w różnych mistrzostwach samochodów turystycznych i sportowych, kilku wyścigach długodystansowych i innych wydarzeniach sportowych na swoim koncie, Hürtgen jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych w Europie. Warto zauważyć, że w 2005 roku zdobyła tytuł VLN Endurance Championship, co czyni ją pierwszą kobietą, która to zrobiła od 1998 roku.

Wraz ze swoim szwedzkim kolegą z drużyny, Hürtgen ukończyła już swój pierwszy test Extreme E, zapoznając się z całkowicie elektrycznym SUV-em o mocy 400 kW – który zespół nazwał e-CUPRA ABT XE1 – przed przyszłotygodniowymi testami przedsezonowymi ze wszystkimi innymi zespołami w Hiszpanii.

Claudia Hürtgen uzupełnia skład kierowców ABT CUPRA XE w Extreme E

Przeczytaj też: Molly Taylor będzie reprezentować zespół mistrza świata F1 w zawodach Extreme E!

Claudia Hürtgen, kierowca ABT CUPRA XE, wyznała:

Nawet po 25 latach w motorsporcie Extreme E jest dla mnie zupełnie nowym i ekscytującym wyzwaniem, na które nie mogę się doczekać. To, co sprawia, że ​​ten konkurs jest wyjątkowy, to między innymi fakt, że jest to zupełnie nowa przygoda dla wszystkich uczestników, którą wspólnie rozpoczynamy.

Mówiąc o niedawnych testach, Hürtgen powiedziała:

Na każdym kilometrze uczę się czegoś nowego i staram się pokonywać każdy zakręt z większą perfekcją. Nie trzeba dodawać, że wspaniale jest mieć tak doświadczonego i otwartego kolegę z zespołu w Mattias, który wspaniale wspiera mnie w tych wysiłkach.

Claudia Hürtgen uzupełnia skład kierowców ABT CUPRA XE w Extreme E

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze