Cleveland Falcon - motocykl elektryczny z USA

28 marca 2020
2
8
Marka Cleveland produkuje elektryczny model motocykla Falcon. Retro-futurystyczny design przyciąga spojrzenie, jednak wygląd to nie wszystko. Nas ciekawi jakie ten motocykl elektryczny ma osiągi?

Falcon z pewnością wyróżnia się na drodze. To pomieszanie stylu retro z futurystycznym - dało całkiem niezły efekt. Trudno jest obok niego przejść obojętnie. Elektryczny motocykl Falcon 01 nie jest demonem prędkości; stworzony został raczej do praktycznego przemieszczania się z punktu A do B, na uczelnie, do pracy. Jednak Falcon BLK to już inna bajka…

Zobacz także: Elektryczny motocykl - 600 KM mocy

Marka Cleveland z Ohio w USA zajmuje się produkcją motocykli od 10 lat, jednak to ich pierwszy w sprzedaży jednoślad elektryczny. Ruszyła możliwość zamówienia dwóch wersji motocykla: ekonomicznej - Falcon 01 (7995 USD) oraz mocniejszej - Falcon BLK (14 995 USD).

Falcon BLK przejedzie na jednym ładowaniu 257 kilometrów w trybie ekonomicznym (161 km dynamicznie), a wersja 01 już tylko 129 kilometrów ekonomicznie (85 km dynamicznie). Pamiętajmy jednak, że w Europie średni dzienny dystans pokonywany motocylem lub samochodemto około 40 kilometrów, także zasięg Falkona nie jest problemem. Różnica zasiegu BLK wynika z zastosowania podwójnego pakietu baterii - łącznie 4,4 kWh i niskiej masy konstrukcji - ok. 79 kilomgramów. Maksymalna prędkość uzyskana przez BLK to 137 km/h.

Zobacz także: Johammer J1 – elektryczny motocykl przyszłości

Falcon 01 korzysta już z jednej baterii. Całość ma masę jedynie 68 kilogramów. Wydaje się do jazdy po mieście optymalnym motocyklem elektrycznym. Silnik elektryczny ma moc 17,5 KM (39 Nm momentu obrotowego), a jego ładowanie do pełna zajmuje ok. 1,5 godziny.  Osiągana prędkość maksymalna to 65 km/h.

Kompaktowa obudowa baterii, niewrażliwa na warunki atmosferyczne, powstaje w fabryce, w której łączy się procesy zautomatyzowane z ręcznym spawaniem.

Zobacz także: Fenris - elektryczny motocykl z Danii

Cleveland Falcon został też wyposażony w dwukierunkową komunikację Bluetooth oraz cztery różne tryby jazdy, dzięki czemu można wydłużyć zasięg tego motocykla elektrycznego lub np. dostosować parametry do kilku użytkowników w rodzinie.

Zamówienia można składać na oficjalnej stronie producenta clevelandcyclewerks.com

Warto wiedzieć: Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii - co na to prawo?

Przeczytaj także: Czy można jeździć motocyklem w dobie zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2?

Motocyklowa pomoc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

Polecamy:
Quady i ich kierowcy niszczą pola uprawne oraz tereny podlegające ochronie
Ducati Streetfighter V4 i V4S zadebiutowały. Włosi zdradzili tajemnice modelu
Polski motocykl custom Nowy Jork – Rzeszów nagrodzony w USA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!