Edyta Wrucha

Cleveland Falcon – motocykl elektryczny z USA

Marka Cleveland produkuje elektryczny model motocykla Falcon. Retro-futurystyczny design przyciąga spojrzenie, jednak wygląd to nie wszystko. Nas ciekawi jakie ten motocykl elektryczny ma osiągi?

Falcon z pewnością wyróżnia się na drodze. To pomieszanie stylu retro z futurystycznym – dało całkiem niezły efekt. Trudno jest obok niego przejść obojętnie. Elektryczny motocykl Falcon 01 nie jest demonem prędkości; stworzony został raczej do praktycznego przemieszczania się z punktu A do B, na uczelnie, do pracy. Jednak Falcon BLK to już inna bajka…

Zobacz także: Elektryczny motocykl – 600 KM mocy

Marka Cleveland z Ohio w USA zajmuje się produkcją motocykli od 10 lat, jednak to ich pierwszy w sprzedaży jednoślad elektryczny. Ruszyła możliwość zamówienia dwóch wersji motocykla: ekonomicznej – Falcon 01 (7995 USD) oraz mocniejszej – Falcon BLK (14 995 USD).

Falcon BLK przejedzie na jednym ładowaniu 257 kilometrów w trybie ekonomicznym (161 km dynamicznie), a wersja 01 już tylko 129 kilometrów ekonomicznie (85 km dynamicznie). Pamiętajmy jednak, że w Europie średni dzienny dystans pokonywany motocylem lub samochodemto około 40 kilometrów, także zasięg Falkona nie jest problemem. Różnica zasiegu BLK wynika z zastosowania podwójnego pakietu baterii – łącznie 4,4 kWh i niskiej masy konstrukcji – ok. 79 kilomgramów. Maksymalna prędkość uzyskana przez BLK to 137 km/h.

Zobacz także: Johammer J1 – elektryczny motocykl przyszłości

Falcon 01 korzysta już z jednej baterii. Całość ma masę jedynie 68 kilogramów. Wydaje się do jazdy po mieście optymalnym motocyklem elektrycznym. Silnik elektryczny ma moc 17,5 KM (39 Nm momentu obrotowego), a jego ładowanie do pełna zajmuje ok. 1,5 godziny.  Osiągana prędkość maksymalna to 65 km/h.

Kompaktowa obudowa baterii, niewrażliwa na warunki atmosferyczne, powstaje w fabryce, w której łączy się procesy zautomatyzowane z ręcznym spawaniem.

Zobacz także: Fenris – elektryczny motocykl z Danii

Cleveland Falcon został też wyposażony w dwukierunkową komunikację Bluetooth oraz cztery różne tryby jazdy, dzięki czemu można wydłużyć zasięg tego motocykla elektrycznego lub np. dostosować parametry do kilku użytkowników w rodzinie.

Zamówienia można składać na oficjalnej stronie producenta clevelandcyclewerks.com

Warto wiedzieć: Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii – co na to prawo?

Przeczytaj także: Czy można jeździć motocyklem w dobie zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2?

Motocyklowa pomoc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

Polecamy:
Quady i ich kierowcy niszczą pola uprawne oraz tereny podlegające ochronie
Ducati Streetfighter V4 i V4S zadebiutowały. Włosi zdradzili tajemnice modelu
Polski motocykl custom Nowy Jork – Rzeszów nagrodzony w USA

Najnowsze

Jechała pod prąd na rondzie. A później nie było lepiej

Pozytywne jest to, że kierująca najwyraźniej zrozumiała swój błąd. Ale nie miała pomysłu, jak problem można rozwiązać.

Kierowca auta z kamerą mocno się zdziwił, kiedy spotkał na rondzie kobietę, która jechała pod prąd. Wyraził zresztą swoje zaskoczenie werbalnie, więc lepiej przyciszcie głośniki.

Egzaminatorka nie wiedziała, jak się jeździ po rondzie. Wyjaśnić musiał jej to sąd

Kierująca zorientowała się chyba jaki błąd popełniła i zaczęła cofać, szukając rozwiązania z tej sytuacji. Na jej szczęście ruch był niewielki i po przejechaniu kilkunastu metrów tyłem, zdecydowała się na opuszczenie ronda jednym ze zjazdów. Szkoda tylko, że znowu pojechała pod prąd…

Przeczytaj też:
Jazda po rondzie – co z kierunkowskazem?

Kierunkowskaz na rondzie – kiedy używać i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

Najnowsze

Kierowca z 3 promilami uciekał lepiej, niż niejeden na trzeźwo!

Zwykle promil alkoholu wystarczy, żeby zdradzić pijanego kierowcę. Takie osoby jadą niepewnie i zachowawczo, próbując utrzymać się na swoim pasie ruchu. Tu jednak mamy do czynienia z prawdziwym „mistrzem kierownicy”.

Policja zainteresowała się kierowcą Audi, kiedy ten wyprzedził inne auto na przejściu dla pieszych. Wydali mu sygnał do zatrzymania się, ale ten wcisnął mocno gaz i zaczął uciekać. Jechał bardzo niebezpiecznie, wyprzedzając na czołówkę, na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

Widząc, że radiowóz cały czas jedzie tuż za nim, skręcił w leśną drogę. Uciekał nią około 40 sekund (policyjne wideo jest w tym miejscu ucięte), aż do momentu, w którym dalsza jazda była niemożliwa. Rzucił się do ucieczki na piechotę, ale policjanci szybko go złapali.

Przeczytaj też: Tesla usuwa dodatki ze swoich używanych aut i każe za nie płacić drugi raz?

Kierowca Audi próbował uniknąć kontroli ponieważ był pijany. Ale aż trudno uwierzyć, że był w stanie tak dobrze panować nad samochodem mając niemal 3 promile alkoholu! Teraz czekają go poważne konsekwencje, ponieważ sama ucieczka przed policją to przestępstwo zagrożone karą 5 lat więzienia. Do tego dochodzi jazda na podwójnym gazie i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Z ostatniej chwiliW Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

Najnowsze

W Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zajeżdżanie innym kierowcom drogi i utrudnianie ruchu to nie tylko polski sport - podobne zachowania można zauważyć też na zachodzie. Ale ten samozwańczy szeryf chyba pójdzie po tym zdarzeniu na „emeryturę”.

Niedawno opisywaliśmy przypadek kierowcy, który w zabawę w szeryfa drogowego zaangażował chyba całą podróżującą z nim rodzinę. Zakładamy bowiem, że zwrócili oni uwagę, że ich samochód skacze między pasami i zmusza do hamowania tiry.

Tym razem sytuacja miała miejsce w Holandii, a ciężarówka wyprzedzająca drugą, wykonała manewr nad wyraz szybko i sprawnie. Ale szeryf był już na miejscu i zaczął swoją „interwencję” polegającą na zajeżdżaniu drogi i hamowaniu.

Przeczytaj też: Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5
oraz TOP 10 filmów motoryzacyjnych na Netflixie

Powiecie – nudy. Zaufajcie nam jednak – do czasu. Dokładnie do momentu, w którym szeryf przecenił skuteczność hamulców jadącej za nim ciężarówki.

Zobacz też:
Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

Kobiety vs mężczyźni za kierownicą: czy pasja do motoryzacji ma płeć? Ocenia psycholog transportu

Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii – co na to prawo?

Najnowsze

Obowiązek rejestracji samochodu będzie wydłużony z 30 do 180 dni?

Epidemia koronawirusa w poważny sposób zaburzyła życie większości osób i spowodowała wiele problemów natury formalnej. Co na przykład, kiedy kupiliśmy sprowadzony samochód i nie możemy go teraz zarejestrować, ale musimy to zrobić, żeby uniknąć kary?

Pisaliśmy o tym niedawno i wiele wskazuje na to, że w obecnej sytuacji nie grozi nam 1000 zł kary, jeśli nie zarejestrujemy samochodu w ciągu wymaganych 30 dni (po szczegóły zapraszamy tutaj). Problem osób, które kupiły bądź sprzedały auto, dostrzegł też rząd i chce się z nim rozprawić w sposób niepozostawiający żadnych wątpliwości.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W projekcie jednej z ustaw wchodzącej w skład tarczy antykryzysowej, pojawił się zapis, zgodnie z którym, będziemy mieli aż 180 dni na zarejestrowanie samochodu (sprowadzonego z terenu Unii Europejskiej), albo zgłoszenie staroście kupna lub sprzedaży pojazdu (w przypadku samochodu już zarejestrowanego w Polsce). W uzasadnieniu zmian pojawia się między innymi obawa, że osoby stojące w kolejkach mogłyby zarazić koronawirusem siebie oraz pracowników urzędu. Warto też dodać, że z tego właśnie powodu część urzędów od pewnego czasu nie pracuje.

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Opisywana zmiana jeszcze nie weszła w życie, ale już teraz nie ma co ryzykować i jeśli problem was dotyczy, to lepiej poczekajcie z rejestracją samochodu do zakończenia epidemii.

Zobacz też:
Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

Kobiety vs mężczyźni za kierownicą: czy pasja do motoryzacji ma płeć? Ocenia psycholog transportu

Samotna przejażdżka motocyklem w czasie epidemii – co na to prawo?
 

Najnowsze