Karolina Chojnacka

Targi IAA Mobility w Monachium 2021. Oto najważniejsze premiery jakie tam zobaczymy

IAA Mobility Munich Motor Show 2021 odbędzie się pod hasłem „Co nas będzie napędzać”. Swój udział w targach potwierdziło już ponad 500 wystawców z ponad 25 krajów świata. Wśród nich znajdziemy takie samochodowe marki jak: Audi, BMW, Mercedes, Ford, Cupra, Dacia czy Porsche.

Już 6 września wystartuje międzynarodowy salon samochodowy w Monachium. Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie w branży motoryzacyjnej w Europie po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Swój udział  w targach potwierdziło już ponad 500 wystawców z ponad 25 krajów świata. Wśród nich znajdziemy takie samochodowe marki jak: Audi, BMW, Mini, Mercedes, Ford, Cupra, Dacia, Genesis, Hyundai, Kia, Porsche, Renault, Rolls-Royce, Smart, Volkswagen, Polestar czy NIO. Niestety, zabraknie kilku ważnych graczy na motoryzacyjnym rynku, w tym marek grupy Stellantis (Alfa Romeo, Citroen, Jeep, Opel, Peugeot) i japońskich producentów (Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Toyota, Subaru).

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – jakie premiery i nowości zobaczymy?

Dla fanów motoryzacji najważniejsze podczas IAA Mobility Munich Motor Show 2021 będą oczywiście premiery samochodów i możliwość zobaczenia ich na własne oczy. Część debiutów już jest zapowiedziana, ale z pewnością możemy liczyć na pewne niespodzianki. Przygotowałyśmy dla was listę najbardziej interesujących premier.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Mercedes

Najwięcej nowości przyszykował dla fanów motoryzacji Mercedes. Podczas targów niemiecki producent zaprezentuje pierwszego elektrycznego AMG, i to na dodatek w topowej wersji EQS o mocy ponad 760 KM. Do niego dołączy ultraluksusowy SUV – Maybach EQS, a także koncept w pełni zelektryfikowanej Klasy G. Niekwestionowaną gwiazdą będzie z pewnością produkcyjna wersja elektrycznej Klasy E, czyli model EQE.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – BMW

Na ekspozycji BMW będą dominować tematy dotyczące innowacji mających na celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach oraz wizji miejskiej mobilności jutra. Niemiecki producent planuje też pochwalić się niemal całą swoją paletą modelową, w tym najnowszymi elektrykami iX oraz i4, a także ostatnimi odsłonami serii 2 Coupe i 4 Gran Coupe oraz SUV-ów X3 i X4. Niewykluczone, że zwiedzających targi czeka niespodzianka, w postaci premiery studyjnego modelu zapowiadającego kolejną odsłonę flagowej limuzyny koncernu, czyli serii 7.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Audi

Audi zapowiada premierę kolejnego konceptu stworzonego w ramach projektu „Spheres” pod nadzorem głównego designera Audi Marca Lichtego. Będzie to pokazywany w zwiastunach model Grandsphere i zaprezentowany już roadster Skysphere. Dołączą do nich elektryczne Audi A6 e-Tron, oraz najnowsze samochody marki – Audi RS3 i Q4 Sportback.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Volkswagen

Na ekspozycji Volkswagena będzie można podziwiać elektryczny, kompaktowy SUV-coupe ID.5 oraz nową generację Multivana. ID.5 od razu poznamy w wydaniu GTX, czyli w 306-konnej wersji z napędem na obie osie.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Porsche

Marka z Zuffenhausen zaprezentuje podczas targów IAA Mobility tajemniczy prototyp. To co o nim wiemy na pewno, to informacja, że nie będzie to zwiastun elektrycznego Macana. Być może Porsche zaprezentuje elektrycznego Caymana i Boxstera.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Cupra

Cupra po raz pierwszy na żywo pochwali się produkcyjną wersją elektrycznego modelu Born oraz zaprezentuje nowy samochód „na prąd” – Cupra UrbanRebel Concept. Prawdopodobnie producent pokaże także Tavascana, czyli kolejny elektryczny samochód marki.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Dacia

Podczas IAA Mobility Munich Motor Show 2021 Dacia, oprócz Dustera po liftingu, po raz pierwszy zaprezentuje światowej publiczności następcę modelu Lodgy, czyli siedmiomiejscowego Joggera. Poza tym na stanowisku marki zobaczymy też koncept Bigster, który za dwa lata powinien zmienić się w produkcyjne auto.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Kia

Kia na IAA Mobility pokaże tylko samochody elektryczne i hybrydowe. W stolicy Bawarii światowy debiut będzie mieć nowa Kia Sportage w wersji hybrydowej typu plug-in. Na wystawie producenta będzie można również zobaczyć model EV6.

Targi IAA Mobility w Monachium 2021 – Mini

Główną atrakcją stanowiska marki Mini na targach IAA będzie Mini Vision Urbanaut – innowacyjna wizja przestrzenna dla mobilności jutra.

Też nie możecie się doczekać targów IAA Mobility w Monachium?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze