Taksówka dla pań w Kielcach – za kierownicą tylko kobiety

Nikogo nie dziwi, że coraz częściej mamy do czynienia z usługami "tylko dla pań". Tym razem pojawiła się możliwość jeżdżenia taksówką przeznaczoną dla kobiet, gdzie za kierownicą zobaczymy jedynie panie. Jednak projekt jest dedykowany rodzinom.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pomysł nazywa się „Taxi dla pań”. W kieleckiej ofercie kobiety mają do wyboru jazdę Fiatem Punto 2014 i Cromą – do tego ostatniego modelu z powodzeniem zmieści się wózek dziecięcy. W samochodach znajdziemy także wyposażenie pod kątem zarówno dzieci, jak i dorosłych, tj: foteliki dla dzieci, ekran, na którym mogą być pokazywane bajki, czy tablet z internetem z możliwością rozmowy przez Skype.

Pomysłodawca projektu, Artur Nadolski, współzałożyciel „Taxi dla pań” w Kielcach uważa, że dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można „wspomóc kielczanki w sprawach dnia codziennego, takich jak przewóz dzieci. A przede wszystkim stworzyć poczucie bezpieczeństwa dla pań, które będą naszymi klientkami”.

Pomysł nie jest nowy. Wielkokrotnie na Motocainie poruszałyśmy temat bezpieczeństwa kobiet przewożonych taksówkami w państwach arabskich, Ameryce, czy w Indiach. Pojawiały się też pomysły na specjalnie oznakowane na różowo taksówki w Meksyku, czy Londynie.  Wiadomo też, że statystycznie częściej to kobiety zamawiają taksówki (statystyki tutaj).

Dla Artura Nadolskiego, który przez wiele lat mieszkał we Francji, wskazówką do rozpoczęcia własnej działalności w tym względzie, było powodzenie paryskiego „Taxiaufeminin”. Postanowił zatrudnić kobiety, które będą prowadzić taksówki i zgłosiło się aż 50 pań – zatrudnionych zostało kilka.

Jak czytamy na stronie firmy: „Stworzyliśmy parasol ochronny dla młodych dziewcząt, podróżujących późną porą i w nocy. Każda nasza klientka zna lub ma możliwość poznania każdej naszej Pani pracującej na taksówce poprzez: zalogowanie się do strefy klientki – są tam zdjęcia i numery telefonów naszych Pań pracujących zarówno w centrali jak i w taksówkach. Każda nasza klientka ma prawo bezposrednio zadzwonić do dowolnie wybranej Pani pracującej na taksówce i zamówić u niej kurs. Można rownież to zrobić poprzez centralę. Pojazdy są monitorowane 24 godziny na dobę poprzez wmontowany system GPS z bezpośrednią kontrolą komputerową na centrali. Dodatkowo specjalnie wmontowane kamery rejestrują obraz tego co dzieje się w taksówce na bieżąco. Nie wspominając już o czerwonym guziku podpiętym do centrali – natychmiast powiadamiamy Policję.”

Taksówkami mogą być również przewożeni panowie, chodzi o transport dla całej rodziny. Ceny mają się nie różnić od innych w korporacjach kieleckich, czyli około 3 złotych za kilometr w zwykły dzień (na terenie miasta), a w święta i w nocy 4,5 złotych.

Przeczytaj także nasz cykl: Moto-zawody: kobieta – taksówkarz.

Wyboru zawodu – tutaj

Relacje międzyludzkie w taksówce – tutaj

Sytuacje i przygody pań – taksówkarek – tutaj

Czy Monika, Dorota i Krysia polecają ten zawód innym kobietom? – tutaj

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze