Przegląd techniczny pojazdu a koronawirus – musisz jechać a się boisz?

Masz wyznaczony termin przeglądu technicznego swojego samochodu, ale masz też świadomość potencjalnych zagrożeń wynikających z pandemii koronawirusa. ITS wydał zestaw dobrych praktyk dla klientów i pracowników 5 tysięcy Stacji Kontroli Pojazdów działających w Polsce. Jak się więc zachować?

Co roku w Polsce ponad 10 tys. uprawnionych diagnostów samochodowych wykonuje 15 milionów badań technicznych na blisko 5 tysiącach Stacji Kontroli Pojazdów. W trosce o zdrowie klientów i pracowników SKP oraz w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Ministerstwo Infrastruktury we współpracy ze środowiskiem reprezentującym stacje kontroli pojazdów m.in. Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP), przygotowały „wykaz dobrych praktyk”, które mają na celu zapobieganie oraz ograniczenie sytuacji zagrożenia zdrowia, w szczególności dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów, a także posiadaczy i właścicieli pojazdów.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Eksperci zalecają, aby podczas badań technicznych pojazdów:

  • ograniczyć do minimum kontakt użytkownika pojazdu z diagnostą,
  • użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania,
  • opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej,
  • klienci oczekiwali na badanie techniczne w swoim pojeździe.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że jeśli klient lub pracownik SKP zaobserwuje u siebie niepokojący stan zdrowia, powinien postępować zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia (https://www.gov.pl/web/zdrowie) i Głównego Inspektora Sanitarnego (https://gis.gov.pl/).

Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie

Przeczytaj także:
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Co powinnam zrobić w sytuacji gdy pracuję w Niemczech a auto którym poruszam się na codzień jest zarejestrowane w Polsce? Nie mogę jechać do Polski bo będę miala dwutygodniową kwarantannę, po powrocie do Niemiec również. Mam tydzien urlopu na początku maja.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Tylko w Polsce mamy idiotów którzy dbają o interes stacji diagnostycznych a nie zdrowie obywateli, w Niemczech natychmiast zniesiono obowiązek (obecnie na cztery miesiące) robienia przeglądów technicznych a u nas akceptuje się debilną propozycję „stowarzyszenia” diagnostów o zasadach przeprowadzania przeglądów technicznych. Ciekawe czy będzie stać poszczególne stacje na wypłatę odszkodowań jeżeli zostanie im udowodnione, że stali się źródłem zachorowań.
Piotr

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jestem w grupie podwyższonego ryzyka.Specjaliści zalecają pozostanie w domu,a debilowate przepisy straszą mnie karami.Ciekawe czy kaczka umoczyła łapę w wodzie święconej czy płynie antybakteryjnym

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze