Niedzielny wyścig Formuły 1 jednak się odbędzie! Wirtualnie

Koronawirus sprawił, że coraz więcej naszych aktywności przenosi się do świata wirtualnego. Pracujemy na odległość, uczymy się online, a ostatnio nawet możemy oglądać spektakle teatralne nie wychodząc z domów. Teraz do listy trzeba dopisać… startowanie w wyścigach F1.

Epidemia koronawirusa stawia pod znakiem zapytania kolejne wydarzenia sportowe, w tym tegoroczne Grand Prix Formuły 1. Anulowane zostało inaugurujące sezon GP Australii, podobnie jak wyścigi w Monaco, Bahrajnie, Wietnamie, Chinach, Holandii oraz Hiszpanii. Pierwsze tegoroczne Grand Prix ma się odbyć w Azerbejdżanie 7 czerwca, ale w obecnej sytuacji nie jest to pewne.

Tylko co do tego czasu mają robić zawodnicy i kibice? Niedawno pisaliśmy o ciekawej inicjatywie kilku kierowców, którzy wzięli udział w wirtualnej rywalizacji po odwołanym GP Australii. Pomysł musiał się spodobać włodarzom F1, ponieważ ogłosili oni, że na czas trwania epidemii, zmagania przenoszą się właśnie do wirtualnego świata.

Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?

Zgodnie z założeniem organizatorów, każdy odwołany wyścig, zostanie zastąpiony rywalizacją w grze komputerowej. Tak się szczęśliwie składa, że Formuła 1 ma swoją oficjalną grę, noszącą po prostu tytuł „F1 2019”. Wykorzystywana jest ona w rywalizacji esportowej, więc można powiedzieć, że cała „infrastruktura” jest od dawna gotowa, wystarczy tylko zebrać zawodników. Jak wygląda taki wyścig, możecie zobaczyć na poniższym zapisie z pierwszej rundy F1 Esports Pro Series 2019.

Organizatorzy nie podali kto weźmie udział w rywalizacji, ale oprócz kierowców F1 spodziewani są także specjalni goście – wszyscy, ze względów bezpieczeństwa, będą się ścigać „zdalnie”. Każdy z nich otrzyma identycznie skonfigurowany bolid o takich samych osiągach, stopień uszkodzeń samochodów będzie zredukowany, a na życzenie zawodnik będzie mógł aktywować system ABS oraz kontroli trakcji. Wyścig zostanie skrócony o połowę, w stosunku do tego rozgrywanego w realu, więc czeka nas 28 okrążeń, które poprzedzi sesja kwalifikacyjna. Całe wydarzenie ma trwać około 90 minut.

Pierwsze wirtualne Grand Prix Formuły 1 odbędzie się 22 marca o godzinie 21:00. Oglądać je będzie można na oficjalnym kanale F1 na YouTube oraz na Facebooku, a także na platformie Twitch. Wynik wyścigu nie będzie miał żadnego wpływu na punktację w „prawdziwym” F1.

Co sądzicie o takim pomyśle na wirtualną rywalizację? Będziecie oglądać niedzielny wyścig?


Przeczytaj także:

Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze