Audi przeznacza pięć milionów euro na walkę z koronawirusem

Podczas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa Audi wspiera instytucje medyczne i społeczne w swoim rodzinnym regionie, ale zapewnia też pomoc humanitarną na poziomie międzynarodowym.

Niemiecki koncern przeznacza pięć milionów euro na pomoc w nagłych wypadkach związanych z koronawirusem.Pracownicy Audi, którzy chcą się aktywnie zaangażować w działania pomocowe, mogą przesyłać swoje propozycje za pośrednictwem specjalnego adresu e-mail. Dr Ute Röding, odpowiedzialna za tą akcję podkreśla:

Nasi koledzy z Neckarsulm i z Ingolstadt mogą nam przesyłać swoje sugestie, które my niezwłocznie przeanalizujemy. Pierwsze pytania już nadeszły, a my udzieliliśmy już pierwszych odpowiedzi.

Pierwsza transza darowizn pieniężnych już ruszyła. W ostatni poniedziałek, Audi przekazało ponad 600 tysięcy euro dla szpitali w Ingolstadt i w Neckarsulm. Pieniądze te, to pierwsze kwoty z ogólnej sumy pięciu milionów euro, które koncern przeznaczy na różne działania w walce z koronawirusem. Dodatkowo Audi wspiera inicjatywę „sprint4local – tydzień dla Ingolstadt”. Jej uczestnicy mają czas od 1 do 7 kwietnia, by wymyślić i przedstawić projekty na temat tego, w jaki sposób region Ingolstadt może sprostać wyzwaniom kryzysu, a tym samym jak wyjść z niego silniejszym. Zagraniczne fabryki Grupy Audi także zapewniają wsparcie projektów lokalnych w swoich krajach. Dla przykładu Audi Brussels i Audi China kupują sprzęt medyczny dla wybranych placówek, a Audi Hungaria przekazała pieniądze na rzecz szpitala w Győr. W innych lokalizacjach również planuje się tego typu przedsięwzięcia.

Przeczytaj też: Braki płynu do dezynfekcji na Orlenie to efekt spekulacji?

We wtorek, 14 kwietnia o godz. 20.00 w siedzibie Audi w Ingolstadt, skrzypaczka Lisa Batiashvili – dyrektor artystyczna letnich koncertów Audi – da specjalny koncert. Towarzyszyć jej będą znani muzycy: Maximilian Hornung, François Leleux, Sarah Christian i Jano Lisboa. Występ ten będzie można obejrzeć na Facebook’u @Audi.AG oraz na kanale Audi na YouTube. Transmitowany będzie również na żywo na www.audimedia.tv. 

Przeczytaj też: Jak długo potrwa jeszcze epidemia koronawirusa i kiedy wróci normalność na drogach?

Pod hashtagiem #AudiTogether cztery pierścienie prezentują swoją postawę jako firmy w obliczu wspólnego wyzwania związanego z epidemią. Hasło „We are in this together” oznacza solidarność i wspólnotę marki, pracowników i fanów Audi z całego świata. Inicjatywie tej towarzyszą inne aktywności, do których można dołączyć. Pierwszą z nich jest tzw. #FourRingsChallenge, w którym każdy może przedstawić swoje kreatywne pomysły dotyczące wyglądu czterech pierścieni z logo Audi. Zobacz: 

W ciągu najbliższych kilku dni uruchomione zostaną kolejne aktywności na kanałach Audi w social mediach. Znajdą się wśród nich działania na Instagramie związane z różnymi funkcjami Audi A3 i Audi e-tron Sportback oraz specjalny filtr do pytania „Jakim Audi jesteś?” Więcej szczegółów będzie się stopniowo pojawiać na audi.com/AudiTogether, na Instagramie @audiofficial oraz na Facebooku.

 

Pandemia koronawirusa to wyzwanie dla wszystkich. Życzymy wam jak najmniejszej liczby koniecznych podróży! Z pewnością trzeba się do nich odpowiednio przygotować i zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– dezynfekcja samochodu;
– tankowanie samochodu – jak zrobić to bezpiecznie?
– jak długo wirus utrzymuje się na poszczególnych elementach w samochodzie?
– wyjazd za granicę Polski podczas epidemii koronawirusa;
– kiedy Państwo może zabrać ci auto?

Warto przeczytać: Koronawirus – publikujemy najważniejsze informacje dla kierowców

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze