Rząd nie kupi 280 samochodów! Wszystko przez koronawirusa?

Informacja o planowanych zakupach rządu wywołała sporo kontrowersji w obliczu walki z epidemią koronawirusa. Wygląda na to, że rządzący dostrzegli, że nie jest to najlepszy moment na duże wydatki.

Ogłoszony niedawno przetarg przewidywał zakup 210 limuzyn (w tym 26 elektrycznych) oraz wynajęcie kolejnych 70 samochodów. Wymiana lub rozszerzanie floty nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyby nie rozprzestrzeniający się w Polsce i na świecie wirus. W czasach kiedy nawet szpitale zaczynają zgłaszać braki tak podstawowych rzeczy jak płyny do dezynfekcji rąk czy maseczki ochronne, wydawanie milionów na nowe samochody nie jest rozsądnym gospodarowaniem publicznymi środkami.

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Dostrzegli to także rządzący, a na stronie Centrum Obsługi Administracji Rządowej pojawiła się „Informacja o unieważnieniu postępowania”. Jak dowiadujemy się z niej:

wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć

Nietrudno się domyślić co takiego sprawiło, że przetarg na zakup nowych limuzyn został odwołany. Po pierwsze kwaranntanna objęła już np. Ministra Środowiska. Wyklucza się potencjalne zakażenie i osoby, które miały z nim kontakt, kieruje się na testy – to jest obecnie priorytetem. Jak też nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, decyzję miał podjąć sam premier Mateusz Morawiecki. Według tej informacji miał też zakazać rozpisywania podobnych przetargów przez kancelarię premiera, ministerstwa, urzędy i agencje rządowe. Wszystkie środki mają zostać przekierowane na walkę z epidemią koronawirusa 2019-ncov w Polsce.

Przeczytaj także:
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze