Karolina Chojnacka

Polski samochód elektryczny pojawi się już w październiku! Uwaga, to nie Izera

Pierwszy polski samochód elektryczny jest już gotowy i jeszcze w tym roku trafi do produkcji. Ale uwaga, to nie będzie Izera!

Elektryczny odpowiednik kultowej Syrenki, czyli Vosco EV2, powstaje w Kutnie, gdzie ma siedzibę główny konstruktor FSO Syrena. Auto będzie pierwszym samochodem nowej marki, Vosco Automotive. Elektryk ma zadebiutować w pierwszym tygodniu października!

Vosco EV2, czyli elektryczny odpowiednik kultowej Syrenki

Vosco EV2 to typowy przedstawiciel segmentu B. Elektryk ma 4221 mm długości, 1719 mm szerokości i 1513 mm wysokości. Wnętrze, które będzie wyróżniać „minimalistyczny i przemyślany design poparty badaniami ergonomicznymi”, pomieści  czterech pasażerów. Samochód będzie mieć wirtualne zegary i system multimedialny z 9-calowym ekranem.

Vosco EV2
Vosco EV2, fot. materiały prasowe / Vosco Automotive

Elektryczna Syrena rozwija moc 156 KM, ale w trybie Sport ma generować nawet 238 KM i 450 Nm. Vosco EV2 będzie mieć 31,5-kWh akumulator, który na jednym ładowaniu powinien pozwolić na przejechanie około 290 kilometrów.

Samochód będzie wyposażony w łącze Combo 2 i ładowarkę pokładową o mocy 3,3 kW. Będzie go można naładować do pełna w godzinę, korzystając z ładowarki o mocy 30 kW. Ładowanie z domowego gniazdka będzie trwać znacznie dłużej, około 10-11 godzin.

Vosco EV2
Vosco EV2, fot. materialy prasowe / Vosco Automotive

Na więcej szczegółów przyjdzie nam poczekać do października. Myślicie, że elektryczna Syrenka to godny konkurent Izery?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze