Pieszy zauważył samochód, i wbiegł prosto pod niego

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nikt tak nie zadba o bezpieczeństwo pieszego, jak on sam. Wiele osób zupełnie to ignoruje i wchodzi na przejścia jakby fakt postawienia nogi na pasach chronił ich od wszelkich niebezpieczeństw.

Wiele się od pewnego czasu mówi o bezpieczeństwie pieszych na drogach, a parę słów temu problemowi poświęcił w swoim expose nawet premier Morawiecki. Zapowiadając, że pieszy będzie miał pierwszeństwo jeszcze przed przejściem. A to dlatego że, jak rozumiemy, pieszy który może z daleka zobaczyć zbliżający się pojazd i ma możliwość zatrzymania się w miejscu, powinien móc wchodzić przed samochód, który nie zatrzyma się w miejscu, a jego kierowca zwykle zauważa pieszego będąc bardzo blisko niego. Logiczne.

Na temat tego dlaczego taka zmiana w prawie jest złym pomysłem, napisaliśmy dłuższy artykuł i zachęcamy do zapoznania się z nim. Dowiecie się dlaczego obecnie obowiązujące przepisy odpowiednią dbają o bezpieczeństwo pieszych, a proponowana zmiana nie rozwiązałaby sytuacji takich, jak na poniższym nagraniu.

Całe zajście jest wręcz kuriozalne, co łatwo dostrzec, kiedy obejrzycie całość pauzując co kilka sekund. Co widzicie na pierwszy rzut oka? Pewnie wiele mediów napisałoby, że szaleniec rozjechał pieszego na przejściu, który to pieszy próbował ratować się ucieczką, ale było za późno (o problemie oglądania bez zrozumienia co się ogląda, panującym w wielu mediach, pisaliśmy niedawno). To teraz zobaczcie jeszcze raz nagranie. Pieszy wchodzi na przejście, staje na pierwszym pasie zebry. Tak naprawdę dalej jest bezpieczny i nie grozi mu potrącenie. Wtedy dopiero patrzy na drogę i zauważa zbliżającego się Volkswagena. Co robi? Stoi bezpiecznie w miejscu? Robi krok do tyłu na chodnik? Nie! Rzuca się przed siebie, wbiega na środek ulicy i tam się zatrzymuje. Dokładnie na wprost samochodu.

Kierowca widząc co się dzieje, chciał zjechać na lewy pas, ale widząc biegnącego pieszego odbił w prawo, żeby przejechać za jego plecami. Nie przewidział, że ten się zatrzyma.

I teraz pytanie: kto tu zawinił? Pieszy nie może wchodzić przed nadjeżdżający pojazd, nie może biegać po przejściu dla pieszych, ani nie może się zatrzymywać. Coś nam mówi, że za winnego uznany zostanie kierowca, policja zatrzyma mu prawo jazdy i skieruje sprawę do sądu, a sędzia uzna, że potrącenie wbiegającego pod maskę pieszego to stworzenia zagrożenia w ruchu lądowym. Nie wykluczamy też, że jakiś biegły oszacuje, że kierowca jechał 55 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, co ostatecznie przypieczętuje jego los.

A jeśli uważacie, że przesadzamy, to polecamy poczytać o innych pieszych wchodzących pod koła samochodów i karanych za to kierowcach, a także o samej mentalności pieszych na drogach.

Piesza weszła wprost pod auto, policja nie widzi jej winy

Kobieta w ciąży wbiegła pod tramwaj i została potrącona

Piesza wchodząca przed ruszające pojazdy: „No przecież mam czerwone!”

Najnowsze

Paula Lazarek

Koronawirus w samochodzie. Jak porządnie zdezynfekować wnętrze?

Od kilku tygodni cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Głównym zaleceniem jest oczywiście pozostanie w domu i izolacja, choć część z nas nadal musi dojeżdżać do pracy albo zrobić zakupy. Unikamy komunikacji miejskiej w trosce o nasze zdrowie, wybieramy najczęściej najszybszy środek transportu, czyli samochód. Jak zatem się zabezpieczyć przed bakteriami i drobnoustrojami w naszym samochodzie tak, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na koronawirusa? Podpowiemy wam w naszym poradniku o skutecznej dezynfekcji wnętrza samochodu.

Koronawirus panoszy się nie tylko w skupiskach ludzkich, ale osiada również na elementach samochodu. O tym, ile czasu przetrwa na samochodych elementach wirus, co może skutkować zarażeniem 2019-ncov, przeczytasz tu. Maseczki ochronne na twarz chronią nas niestety w niewielkim stopniu. Zdecydowana większość osób już wie, jak należy myć i dezynfekować ręce, żeby zapobiec zakażeniu się koronawirusem. Podobne zasady należy zastosować w przypadku jazdy samochodem. 

W tym trudnym czasie warto przed wejściem do samochodu zdezynfekować najważniejsze elementy – koniecznie zróbmy to w rękawiczkach, czy to jednorazowych czy silikonowych. Dezynfekujemy kluczyk, ramy drzwi, zewnętrzne klamki oraz klamkę pokrywy bagażnika. We wnętrzu niezbędne jest, abyśmy zadbali o zdezynfekowanie kierownicy, dźwigni zmiany biegów, hamulca ręcznego, wewnętrznych klamek drzwi, ekranu systemu infotainment oraz pozostałych przycisków i pokręteł umieszczonych na panelu środkowym.

Zanim wybuchła pandemia koronawirusa z pewnością wielu z nas nie myślało o tym, aby regularnie czyścić elementy, których dotykamy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Teraz jest to jedna z ważniejszych czynności zanim wyjedziemy w drogę. 

Koronawirus w samochodzie. Jak porządnie zdezynfekować wnętrze?

Przeczytaj też: Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Czym dezynfekować samochód?
Do dezynfekcji wnętrza samochodu możemy używać środków zawierających co najmniej 70 proc. roztwór alkoholu izopropylowego (to zapobiegnie zarażeniu sars-cov-2) i znanych z kuchni ściereczek z mikrofibry lub chusteczek dezynfekujących, które najczęściej są namoczone właśnie w powyższym roztworze – pozostawiają przyjemny zapach. Do odkażania samochodu nie stosujmy chlorowych wybielaczy czy wody utlenionej, ponieważ grozi to poważnym uszkodzeniem plastików czy elementów skórzanych. Warto pamietać o tym, że nie jest zalecane używanie środków czyszczących na bazie amoniaku do ekranów dotykowych, ponieważ te mogą uszkodzić całą powłokę panelu. Najbardziej neutralny, bezpieczny dla rąk i tworzyw sztucznych jest roztwór alkoholu etylowego, czyli spirytus – można go oczywiście lekko rozcieńczyć

Wielu kierowców przyznaje się, że zapomina o tym, aby dbać o filtr kabinowy i klimatyzację. Mechanicy szacują, że nawet 50% polskich kierowców odstawia samochody do warsztatów właśnie z usterkami tego układu. Brak serwisowania klimatyzacji to zdecydowanie krótsza trwałość urządzenia. Awaria schładzacza będzie nas kosztować nawet 2-3 tysiące złotych.

Przeczytaj też: Czy filtr samochodowy chroni przed koronawirusem?

Jak wiadomo, głównym zadaniem filtra kabinowego jest zbieranie zanieczyszczeń z powietrza i filtrowanie ich, aby nie trafiły do płuc kierowcy i pasażerów. Zaniedbując czystość układu klimatyzacji narażamy się na szkodliwe działanie bakterii i grzybów w naszych płucach. A teraz jakiekolwiek choroby układu oddechowego są nam jeszcze bardziej niepotrzebne niż kiedykolwiek. 

Wiele osób często bagatelizuje serwis filtra kabinowego. Jest to element, który służy do oczyszczania powietrza wlatującego do środka auta z zewnątrz. Taki filtr zaleca się wymieniać co 20 000 kilometrów lub raz do roku. Jeśli filtr nie przekroczył tych limitów, warto od czasu do czasu go wyczyścić, szczególnie że nie jest to skomplikowany proces do wykonania samodzielnie. Warto również zadbać o czystą klimatyzację. Obecnie oczywiście najlepiej zrobić to samemu za pomocą specjalnych preparatów do odgrzybiania.

Przeczytaj też: Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Nie zapominajmy również o wietrzeniu samochodu, tuż przed wyjazdem warto otworzyć drzwi i dostarczyć trochę powietrza. Efekty poczujecie od razu. Z pewnością nie będzie miało to wpływu tak dużego jak porządna dezynfekcja, ale oczyścimy i odświeżymy powietrze. Specjaliści od klimatyzacji zalecają kierowcom także ozonowanie układu wentylacyjnego. Można to również zrobić metodą ultradźwiękową. 

Koronawirus a ozonowanie wnętrza samochodu
Ozonowanie to prosta, ale wymagająca działania specjalisty czynność, polegająca na umieszczeniu generatora ozonu we wnętrzu. Uruchamiamy silnik i układ klimatyzacji na obiegu zamkniętym – oczywiście musimy zamknąć wszystkie drzwi i okna. Całość trwa około kilkudziesięciu minut. Ozon dociera do najgłębszych zakamarków wentylacji samochodu i skutecznie zabija wszystkie bakterie, grzyby i wirusy, a także pleśń. Neutralizuje nieprzyjemny zapach. 

Podsumowując, warto zwracać uwagę na zalecenia dotyczące ochrony przed zarażeniem wirusem COVID-19. Należy dbać o higienę osobistą, często myć ręce, a przebywając poza domem korzystać z płynów do dezynfekcji. Zaniedbując swoje auto możemy wystawić nasz organizm na atak bakterii, które osłabią naszą odporność, co potencjalnie może zwiększyć ryzyko zarażenia koronawirusem.

Jazda z pasażerem
Dezynfekcja oczywiście nie dotyczy tylko samochodu, ale i kierowcy oraz każdego, kto będzie podróżował w samochodzie. Najlepiej oczywiście jeździć samemu lub tylko z osobami z bliskiego otoczenia. Jeśli jednak musimy kogoś przewieźć, to taka osoba powinna mieć założone rękawiczki oraz maseczkę. Możemy opakowanie takich rękawiczek i maseczek jednorazowych zostawić z tyłu, jeśli pasażer nie ma swoich. Po podróży zużyte maseczki i rękawiczki należy natychmiast wyrzucić. Dodatkowo pasażer powinien zawsze siedzieć na tylnej kanapie, od strony pasażera, żeby maksymalnie zwiększyć odległość od kierowcy. Po podróży konieczne jest zdezynfekowanie wszystkich elementów, których dotykał pasażer bez rękawiczek (klamka zewnętrzna, drzwi, fotel itp.). Warto ze sobą wozić żel do dezynfekcji rąk. Zakażenie wirusem to ostatnie czego chcemy dla naszej rodziny czy przyjaciół.

Covid-2019 a tankowanie samochodu
Przed wyjściem samochodu i rozpoczęciem tankowania należy założyć rękawiczki jednorazowe. Na stacjach benzynowych takie rękawiczki są dostępne przy każdym dystrybutorze, jednak najlepiej mieć je ze sobą w aucie i założyć jeszcze przed wyjściem z auta. Podczas płacenia używajmy karty płatniczej (najlepiej zbliżeniowo lub BLIK) lub aplikacji na stacjach, które oferują taką możliwość. Takie rękawiczki wyrzucamy jeszcze przed dotknięciem klamki samochodu. Po wejściu do auta najlepiej zdezynfekować jeszcze raz ręce przed rozpoczęciem jazdy.  Przeczytaj też: Koronawirus – jak bezpiecznie tankować paliwo?

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

Przeczytaj też:
Ksiądz stoi w jadącym aucie i przepędza koronawirusa
Drogi opustoszały, a w polskich miastach nadal jest smog! Czyżby aktywiści nie mieli racji?

Nasze raporty o koronawirusie:
Koronawirus coraz bardziej uderza w przemysł motoryzacyjny – którym markom grozi bankructwo?
Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Najnowsze

Paula Lazarek

Top 10 programów motoryzacyjnych na TVN Turbo i TVN player

Przygotowałyśmy dla was ranking naszych Top 10 programów motoryzacyjnych, które możecie zobaczyć na TVN Turbo i platformie TVN player. Cenowe wojny samochodowe, ikony motoryzacji, absurdy z polskich i zagranicznych dróg - dla każdego coś dobrego!

ZAKUP KONTROLOWANY

Chcesz kupić samochód, ale nie wiesz jaki? Przytłacza Cię ogrom ofert i nie czujesz się pewnie w komisach czy salonach? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przeglądając internetowe ogłoszenia? Oglądaj Adama Kornackiego, a dowiesz się, jak dobrze wydać pieniądze na zakup nowego samochodu!

Zakup kontrolowany – o programie
Do każdego odcinka sztandarowego programu naszej stacji zaprosimy widza, który ramowo określi swoje motoryzacyjne potrzeby – jak często jeździ, gdzie jeździ, z kim jeździ i ile chce przeznaczyć na zakup auta. Redakcyjni eksperci przygotują dla niego cztery konkretne egzemplarze oraz solidną porcję informacji na temat danego modelu, jego awaryjności i kosztów eksploatacji. Misją programu jest doradzanie osobom niepotrafiącym odnaleźć się na rynku aut nowych i używanych – nie tylko pomagamy znajdować egzemplarze w dobrym stanie, ale też zwracamy uwagę na perspektywę dalszej eksploatacji czy cenę ewentualnej odsprzedaży po latach.

LINK: https://player.pl/programy-online/zakup-kontrolowany-odcinki,215

GWIAZDY CZTERECH KÓŁEK

Kino drogi, sensacja, kryminał, komedia, thriller – trudno wyobrazić sobie filmy bez samochodów. Czym uciekaliby bandyci? Czym goniliby ich policjanci? Co prowadziłby bohater „Drive”? Jak podróżowałyby „Thelma i Louise”? Nowy program TVN Turbo poświęcony jest samochodom znanym z filmów i filmom, których fabuła opiera się na motoryzacji. Rafał Jemielita i Patryk Mikiciuk usiądą za kierownicą „Gwiazd czterech kółek” i przyjrzą się im pod względem filmowych sukcesów. Prześledzą, jak powstał pierwszy samochód Batmana, czemu chevrolet camaro z filmu „Transformers” jest żółty, ile samochodów zniszczono podczas kręcenia filmu „Szybcy i wściekli” oraz jak długo trwało stworzenie najsłynniejszej sceny pościgu ulicami San Francisco w filmie „Bullitt”.

LINK: https://player.pl/programy-online/gwiazdy-czterech-kolek-odcinki,2663

LEGENDY MOTORYZACJI

Witajcie w świecie klasyki! „Legendy Motoryzacji”  to nowy program, w którym obok zabytków oraz światowych ikon motoryzacji, licznie występować będą youngtimery z całego świata. Patryk Mikiciuk, prawdziwy miłośnik i znawca tematu, udowodni, że każdy może stać się właścicielem klasycznego samochodu. Nie musi to być wcale kosztowne hobby dedykowane dla nielicznych. W każdym odcinku Patryk przedstawi modele z danego segmentu oraz opowie o kwestiach związanych z ich należytą eksploatacją i kosztem utrzymania. Nie zabraknie także porad dla wszystkich tych, którzy poszukują samochodu z duszą.

LINK: https://player.pl/programy-online/legendy-motoryzacji-odcinki,3807

WOJNY SAMOCHODOWE

Mają nosa do rynkowych okazji, wieloletnie doświadczenie pozwalające unikać min, smykałkę do mechaniki oraz bazę sprawdzonych i zadowolonych klientów.

Wojny samochodowe – o programie Paweł Miszta i Przemysław Szafrański zawodowo handlują samochodami. To uważni łowcy okazji i twardzi negocjatorzy. W szóstej serii „Wojen samochodowych” znów będą toczyć boje o to, który z nich zarobi więcej. Ich cel pozostaje niezmiennie ten sam: tanio kupić, sprzedać drożej. Żeby jednak transakcja zakończyła się sukcesem, trzeba się bardzo dobrze przygotować, a czasami mocno napocić – przekonaj się, kto tym razem będzie miał lepszą głowę do interesów! W każdym odcinku dowiecie się, jak sprzedawcy aut szukają okazji na zarobek, jak pokonują mechaniczne trudności i w jaki sposób negocjują ceny tak, by ostatecznie wyjść na swoje.

LINK: https://player.pl/programy-online/wojny-samochodowe-odcinki,4404

SAMOCHÓD MARZEŃ: KUP I ZRÓB

Samochód marzeń: kup i zrób – o programie Pokażemy krok po kroku, jak przywrócić do życia zapomniane samochody. Prowadzący Adam Klimek da drugą młodość kolejnym styranym autom. Znajdzie tanie i pomysłowe rozwiązania, które zwrócą im dawną świetność i styl. W programie nie zabraknie także porad z zakresu mechaniki samochodowej oraz podpowiedzi, jak znaleźć trudno dostępne części. Poznacie też garść ciekawostek na temat prezentowanych modeli, ich historię oraz szczegóły konstrukcyjne, a w pracach nad samochodami marzeń uczestników programu naszemu mechanikowi pomogą specjaliści z różnych dziedzin.

LINK: https://player.pl/programy-online/samochod-marzen-kup-i-zrob-odcinki,918

ODJAZDOWE BRYKI BRACI COLLINS

„Odjazdowe bryki braci Collins” to nie tylko program o wyjątkowych remontach samochodowych, ale także o tym, że czasem w życiu warto postawić wszystko na jedną kartę! Rafał i Grzegorz Collins jako nastolatkowie wyjechali za marzeniami do Wielkiej Brytanii. Zaczynali od zmywaka, a później pracowali na budowie, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało im się stworzyć międzynarodową firmę zajmującą się tuningiem aut. Obecnie do ich warsztatów w Londynie, Katarze i Warszawie swoje auta oddają największe gwiazdy muzyki, sportu, filmu oraz arabscy szejkowie. Przerabiają najdroższe auta świata, oklejają helikoptery i prywatne odrzutowce. Będziemy świadkami niesamowitych motoryzacyjnych metamorfoz oraz podejrzymy, jak Polacy prowadzą swój rodzinny, międzynarodowy biznes.

LINK: https://player.pl/playerplus/programy-online/odjazdowe-bryki-braci-collins-odcinki,21700

WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O SAMOCHODACH

Nie wiesz co to moment obrotowy, ale boisz się zapytać? To program właśnie dla ciebie! Jako że nie ma nic praktyczniejszego niż dobra teoria, czas na wykład o motoryzacji! Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby lepiej poznać działanie i budowę samochodu przygotowaliśmy program, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Wszystko w prostej i atrakcyjnej formie, dzięki której każdy laik będzie miał szansę zrozumieć omawiane zagadnienia. Tomasz Kuchar – jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych – tym razem wcieli się w nową rolę i opowie o wszystkich aspektach związanych z techniczną stroną działania samochodu. Każdy odcinek to wyprawa do wnętrza samochodowych podzespołów – od układu hamulcowego, przez zawieszenie po budowę skrzyni biegów.

LINK: https://player.pl/programy-online/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-samochodach-odcinki,3945

ABSURDY DROGOWE

Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Wyposażeni w najnowsze wcielenie Syreny – Vosco S106 – Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała nawiną kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zatrzymując się w miejscach, w których niejeden kierowca może kompletnie nie zrozumieć intencji inwestora, urzędnika czy budowniczego. Drogowe pułapki, tajemnicze znaki, niepraktyczne rozwiązania i kosztowne obiekty niespełniające swojej roli – nad takimi tematami pochylą się nasi łowcy absurdów, którzy – mimo że widzieli już wiele – wciąż nie mogą się nadziwić, skąd się biorą takie infrastrukturalne wpadki. W dziewiątej serii programu pokażemy m.in. wzajemnie sprzeczne znaki nakazu, przystanek między miastami, niezwalniające progi spowalniające czy genialną technologię zastosowaną na jednym z podziemnych parkingów.

LINK: https://player.pl/programy-online/absurdy-drogowe-odcinki,2662

101 GADŻETÓW MOTORYZACYJNYCH

Dzięki nam dowiecie się jak poszerzyć funkcjonalność samochodu, ale także zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. Przewodnikiem po świecie akcesoriów motoryzacyjnych będzie Grzegorz Duda – zaprezentuje, zamontuje i przetestuje wszystkie najnowsze gadżety związane ze światem motoryzacji. Swoim fachowym okiem oceni ich przydatność i bezpieczeństwo dla użytkownika. W tym programie zobaczycie wszystko co jest legalne, może znaleźć się w waszym samochodzie i poprawi jego bezpieczeństwo, komfort oraz styl. Prowadzący przetestuje rynkowe hity – od kredek korekcyjnych z telezakupów po koce gaśnicze, które mogą być jedynym ratunkiem podczas pożaru naszego samochodu. Dzięki Grześkowi będziecie wiedzieli w co warto zainwestować, a co jest jedynie stratą pieniędzy.

LINK: https://player.pl/programy-online/101-gadzetow-motoryzacyjnych-odcinki,24777

AUTOMANIAK

Trzech prowadzących – Patryk Mikiciuk, Adam Kornacki i Łukasz Bąk obejrzą auta centymetr po centymetrze, zmierzą, zważą, przeciągną przez asfalt, błoto, śnieg i wodę. Pokażą, kiedy katalog reklamowy nagina rzeczywistość, a kiedy z auta można wycisnąć więcej, niż zakładał producent. W tej serii będziemy zestawiać ze sobą w bezpośrednim starciu trzy samochody, a nasi prowadzący będą starali się w rzetelny sposób udowodnić, że ich wybór jest najlepszy. Od rodzinnych vanów przez wielkie terenowe auta, aż do sportowych bolidów. Nietuzinkowi prowadzący, niestandardowe testy, wszystko dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji.

LINK: https://player.pl/programy-online/automaniak-odcinki,139

Najnowsze

Paula Lazarek

TOP 12 podcastów motoryzacyjnych w sieci

Podcasty o tematyce motoryzacyjnej umilą czas podczas podróży samochodem, stania w korku, czy nawet na spacerze. Polecamy te z nich, ze sporą dawką motoryzacyjnych ciekawostek - oto nasze zestawianie podcastów motoryzacyjnych dostępnych na znanych platformach: Spotify, SoundCloud, Apple Podcasts oraz YouTube.

ELEKTRYCZNIE TEMATYCZNI

Zestawienie podcastów motoryzacyjnych rozpoczynamy od „Elektrycznie tematycznych”, czyli nowego podcastu o elektromobilności. Prowadzącymi są naczelna motocaina.pl Katarzyna Frendl oraz Paweł Pilarczyk z ITbiznes. Pierwszy odcinek możecie odsłuchać tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/ruszyl-nowy-podcast-o-elektromobilnosci-napedzany-rzetelnymi-danymi-prowadza-kasia-frendl-i-pawel-pilarczyk-45387.html lub https://insightoutlab.com/przepraszam-gdzie-moge-podpiac-sie-do-pradu/

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci
Podcast, poświęcony samochodom elektrycznym jak i zelektryfikowanym oraz wszystkiemu, co jest związane z ich użytkowaniem, będzie traktował także m.in. o kwestiach związanych z ekologią, ładowaniem czy zasięgiem tych aut, sposób myślenia zarówno licznej grupy osób, które nie miały jeszcze okazji osobiście prowadzić auta elektrycznego, jak i opinie kierowców, którzy mają już własne doświadczenie w prowadzeniu „elektryków” czy aut hybrydowych, m.in. posiadaczy lub użytkowników takich aut. W każdym odcinku zostanie poruszony inny temat i zostanie przestawiony w wyczerpujący sposób.

Więcej przeczytacie tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/ruszyl-nowy-podcast-o-elektromobilnosci-napedzany-rzetelnymi-danymi-prowadza-kasia-frendl-i-pawel-pilarczyk-45387.html

Subskrybuj Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | Stitcher | TuneIn | Spotify | RSS

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

DODECHY.PL 

DoDechy to potencjalnie najlepszy polski podcast motoryzacyjny prowadzony przez trójkę facetów, którzy o motoryzacji wiedzą wszystko… prawie. Możecie spodziewać się lekkiego podejścia do tematyki czterech kółek, sporej dawki wiedzy, częstych dygresji i ciężkich żartów. Dobre humory gwarantowane!

LINK: 

https://dodechypodcast.pl/category/dodechy-podcast/

https://dodechypodcast.pl/category/dodechy-by-night/

https://open.spotify.com/show/0eAcIncQnaGDOci8grjUg8

https://www.youtube.com/channel/UCHatD0ELjN_BOMTScRfJNHQ

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

PODWOZIE.COM

Motoryzacja to moja największa pasja. Moi rodzice twierdzą, że odkąd zacząłem mówić, mówiłem o samochodach. Tym kto wprowadził mnie w świat motoryzacji był mój tata, ale on jest fascynatem, a ja stałem się fanatykiem. Zawodowo samochodami zajmuję się od 2012 roku, przez moje ręce przewinęło się już ponad 800 samochodów nowych. Od 3 lat prowadzę firmę Currus Cars, której zadaniem jest doradztwo klientom klasy premium w zakupie i eksploatacji samochodów – jest to mój autorski projekt automotive concierge. Pracuję także w Autocentrum.pl jako dziennikarz, a wraz z Zacharem Zawadzkim od ponad roku na jego kanale ZacharOFF poruszamy kwestie związane z zakupem nowych samochodów, które odnotowały łącznie niemal milion wyświetleń. Podcast Podwozie to kolejny projekt, który daje mi możliwość mówić o motoryzacji wszystko to, co myślę. Bez cenzury, bez nacisków, bez hamulców.

LINK:

http://podwozie.com/

https://open.spotify.com/show/6XrieWr06rNVg2KfXI5Zk1

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

PÓŁ GODZINY Z GWIAZDĄ

To propozycja nie tylko dla miłośników samochodów, ale i dla wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę o motoryzacji, kupić auto lub poznać tajniki innowacyjnych rozwiązań. W każdym odcinku Rafał Jemielita wraz ze swoimi gośćmi będą poruszali pasjonujące tematy związanez przyszłością i historią Mercedes-Benz, techniką oraz trendamiw świecie czterech kółek.

LINK: 

https://open.spotify.com/episode/3YToTYMfcZTIgyMsGpufnQ

https://soundcloud.com/user-421742932/3-dom-amg

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/3-dom-amg/id1491733124?i=1000468772546

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

OSTRY ZAKRĘT – PODCAST ADAMA KLIMKA

Ostry zakręt – podcast motoryzacyjny Adama Klimka, który od lat w TVN Turbo przekonuje miliony Polaków, że mechanikę samochodową można po prostu kochać. Wywiady z gwiazdami, porady mechaniczne i opinie Adama Klimka na tematy nie tylko motoryzacyjne. 

LINK:

https://open.spotify.com/show/55d5DGoczPo6ruDsW1o4e9

https://podtail.com/podcast/ostry-zakr-t-podcast-adama-klimka/

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

PO DRODZE – PODCAST

Podcast motoryzacyjny, ale w bardzo szerokim spojrzeniu. Bardziej o zjawisku, niż o konkretnych samochodach. Gdyby spojrzeć na rodzaje podcastów motoryzacyjnych jak na części czasopisma motoryzacyjnego, znalazłyby się te dotyczące nowości, testów, sportu i felietony. Mojemu podcastowi najbliżej do felietonów.

LINK: 

https://open.spotify.com/show/1hxk6IJbuTn7bjc2EgEiyS

https://podcasts.apple.com/us/podcast/po-drodze-podcast/id1448129513?ign-mpt=uo%3D4&mt=2

https://www.stitcher.com/podcast/anchor-podcasts/po-drodze-podcast

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

MOTORYZACYJNY SKRÓT TYGODNIA

Motoryzacyjny Skrót Tygodnia to program, w którym Mikołaj i Patryk co tydzień dostarczają wam nowości ze świata motoryzacji oraz dyskutują o wszystkich tematach z nią związanych. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o supersamochodach, lubisz klasyki lub jesteś fanem aut elektrycznych, nie będziesz się nudzić!

LINK:

https://open.spotify.com/show/65EoHPf0sYrJeVCvDUJYQV

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

AUTO PODCASTO – PODCAST MOTORYZACYJNY

LINK: 

https://open.spotify.com/show/1arVs6rdBcpbz0fazYd1EY

https://www.listennotes.com/podcasts/autopodcasto-podcast-motoryzacyjny-Ea6p5IVJ3tL/

https://podcasts.apple.com/us/podcast/id1462918397

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

MOTÓR ON AIR

Mateusz Cieślak, Kacper Majdan i Sebastian Mądrachowski zapraszają na motoryzacyjny podcast Magazynu Motór. Jesteśmy grupą medialną, w skład której wchodzi papierowy magazyn, portal internetowy i audycja w Radiu Centrum.

LINK:

https://www.spreaker.com/show/motor-on-air

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/mot%C3%B3r-on-air/id1493176819?l=pl&fbclid=IwAR2rzQ5puhk5ALtFuVdv5KPAb91TFY_zl8IXupmwxjQZzpHhNQmHbHxhFh0#episodeGuid=https://api.spreaker.com/episode/23284566

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

ROSGADANI

ROSgadani – audycja prowadzona przez trzech oryginalnych osobników: Radosław Chróściński – entuzjasta motoryzacyjny oraz kolekcjoner retro gier i konsol, Oskar Niklas – PC-towiec oraz wielbiciel gier fantasy i MMO, Sławomir Miklas – filozof oraz fan J.R.R. Tolkiena.

LINK:

https://open.spotify.com/show/66Sfw5PWLyyBwIxh07CcB6

JEŻDŻMY GDZIEŚ – KUBA PRZYGOŃSKI I HUBERT JASKÓLSKI

W tym wypadku słowo “prowadzący” jest jak najbardziej na miejscu. Kierowca rajdowy Kuba Przygoński i motoryzacyjny entuzjasta Hubert Jaskólski przewiozą Was po świecie dwóch, czterech, sześciu a może nawet i więcej kółek. Od wizyt na rajdach przez nowinki technologiczne po opisy klasycznych modeli. Zatem parafrazując pamiętny kawałek Waszafskiego Deszczu, “Teraz dawaj na newonce-a, jedźmy gdzieś…”

LINK: 

https://open.spotify.com/show/7mLrir9EDOrUrvmVZPby8q

https://www.newonce.radio/jedzmy-gdzies

https://podcasts.apple.com/us/podcast/jed%C5%BAmy-gdzie%C5%9B-ft-kuba-przygo%C5%84ski-hubert-jask%C3%B3lski/id1484326322

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

SAMOCHÓD W FIRMIE – PIOTR SMOLEŃ

Chcesz rozwijać swoją wiedzę w zakresie zarządzania flotą? Zapraszam! Jakie warunki trzeba spełnić, aby odliczać pełny VAT od kosztów eksploatacyjnych floty? Jakie są podstawowe akty prawne, które je regulują? Jak eco-driving oraz jazda defensywna wpływają na generowanie oszczędności w Twojej flocie? Co możesz zyskać, ile możesz zaoszczędzić? Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr Smoleń. 

LINK:

https://podcasts.apple.com/gb/podcast/samoch%C3%B3d-w-firmie/id1499509104

https://i.navifleet.pl/samochod-w-firmie-podcast

TOP 10 podcastów motoryzacyjnych w sieci

Najnowsze

Paula Lazarek

TOP 10 filmów motoryzacyjnych na Netflixie

Na czas akcji #zostańwdomu taka playlista będzie idealna! Oto nasz ranking filmów motoryzacyjnych na platformie Netflix. Szybkie pościgi ponad prawem, ostra jazda i stłuczki, a także najciekawsze historie ze świata wyścigów oraz supersamochodów - nie będziecie narzekać na nudę!

NEED FOR SPEED

Tobey Marshall (Aaron Paul) wychodzi na wolność po odbyciu kary pozbawienia wolności. Ma tylko jeden cel. Chce odwetu na byłym partnerze, Dino (Dominic Cooper), który go oszukał. Aby tego dokonać, bierze udział w wyścigu samochodowym. 

LINK: https://www.netflix.com/title/70293672

DIRT

Aresztowany za kradzież auta siedemnastolatek dostaje szansę, żeby zmienić swoje życie: ofertę pracy od menadżera profesjonalnego zespołu wyścigowego. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80142476

GOKARTY

Nieznający strachu nastolatek wkracza do świata gokartowych wyścigów. Pomagają mu przyjaciele i gburowaty trener, który niegdyś sam się ścigał. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80241136

SMASH: MOTORIZED MAYHEM

Szykuje się niezła jatka! Zapnijcie pasy, ruszamy w odbywający się co dwa lata na Florydzie wyścig szkolnych autbusów, w którym ostra jazda i stłuczki to norma. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80128688

6 UNDERGROUND

Szóstka niezastąpionych mistrzów swojego fachu została wybrana do wypełnienia ważnej misji – zmienienia świata na lepsze. A wszystko to w piekielnie szybkich furach!

LINK: https://www.netflix.com/title/81001887

BABY DRIVER

Baby to kochający muzykę młody kierowca, który pomaga w napadach. Zostało mu tylko jedno zlecenie, aby spłacić gangstera, ale jak na złość, wszystko idzie nie tak jak trzeba. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80142090

BURN OUT

Gdy matka jego syna wchodzi w konflikt z paryską mafią, kierowca motocykla wyścigowego zaczyna dorabiać przewozem narkotyków, aby pomóc jej wyjść z długów. Świetne i długie motocyklowe pościgi!

LINK: https://www.netflix.com/title/80171678

WILLIAMS

Inspirujący film dokumentalny o powstaniu słynnego wyścigowego imperium Franka Williamsa oraz o wypadku, który prawie zatrzymał jego rozwój. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80196135

SENNA

Rozpędzony film dokumentalny opowiadający historię Ayrtona Senny – jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1 oraz narodowego bohatera Brazylii. 

LINK: https://www.netflix.com/title/70170051

APEX. THE STORY OF HYPERCAR

Wizjonerski producent wprowadza na rynek motoryzacyjny opanowany przez wielkie marki, jak Ferrari i Porsche, niezwykle wydajny i mocny pojazd – Hyperdrive. 

LINK: https://www.netflix.com/title/80109260

Raporty o koronawirusie:
Bolt reaguje na koronawirusa, ale dyskryminuje polskich kierowców
Koronawirus diametralnie zmienia pracę firm transportowych. Mapa z informacjami o kontrolach sanitarnych
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.
 

Najnowsze