Karolina Chojnacka

Pagani już oficjalnie w Polsce. Wiemy, gdzie powstanie salon

Polski rynek staje się coraz bardziej atrakcyjny dla producentów samochodów, czego najlepszym dowodem jest pojawianie się w naszym kraju przedstawicielstw kolejnych ekskluzywnych marek. Tym razem mowa o firmie Pagani, znanej z legendarnego modelu Zonda oraz jego następcy Huayra.

Pagani Automobili to jeden z najbardziej ekskluzywnych producentów samochodów sportowych na świecie. Firmę założył w 1992 roku Argentyńczyk Horacio Pagani. W ciągu trzech dekad obecności w branży motoryzacyjnej, firma oferowała zaledwie dwa modele, których zbudowała w sumie kilkaset sztuk.

Obecnie cała gama marki składa się z zaledwie jednego modelu Huayra. Ceny dostępnych w sprzedaży wersji rozpoczynają się od równowartości około 15 milionów złotych (bez VAT i akcyzy).

Dystrybutorem samochodów marki Pagani w Polsce będzie Grupa Pietrzak (Ferrari, Maserati i Koenigsegg). Salon Pagani powstanie najpewniej w Warszawie, co sugeruje nazwa salonu – Pagani of Warsaw.

Polskie przedstawicielstwo Pagani powstaje w kluczowym momencie w historii firmy. Ostatnio zyskała ona ważnego inwestora i przygotowuje się do debiutu zupełnie nowego modelu, następcy Huayry, który ma zostać pokazany światu już za kilka miesięcy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze