Karolina Chojnacka

Największy konkurent Tesli? Słowa Elona Muska zaskakują!

Elon Musk został zapytany, który producent samochodów jest według niego największym konkurentem Tesli. Takiej odpowiedzi nikt się nie spodziewał!

Jakiś czas temu Volkswagen otwarcie wskazał Teslę jako światowego lidera branży samochodów elektrycznych. Niemiecki producent deklaruje, że do 2025 roku chce zając miejsce Tesli. W tym celu wydaje miliardy euro na badania i rozwój samochodów elektrycznych. Działania te nie robią jednak najmniejszego wrażenia na Elonie Musku, który największego konkurenta widzi w zupełnie kimś innym.

Największy konkurent Tesli według Elona Muska

Podczas Światowego Kongresu Pojazdów Nowych Energii, który odbywał się na chińskiej wyspie Hajnan, Elon Musk wygłosił przemówienie, w którym wyjawił, kto według niego jest największym konkurentem Tesli w branży motoryzacyjnej. Właściwie to ekscentryczny szef Tesli nie wygłosił przemówienia, tylko je wcześniej nagrał.

Kto jest największym konkurentem Tesli? Elon Musk wyznał, że największą konkurencją dla Tesli są producenci z Chin.

Mam wielki szacunek dla wielu chińskich producentów samochodów. Moja obserwacja jest taka, że ​​chińskie firmy motoryzacyjne są najbardziej konkurencyjne na świecie, zwłaszcza że niektóre z nich są bardzo dobre w oprogramowaniu.

To bardzo ważne słowa, bowiem Elon Musk od lat  przekonuje wszystkich, że to właśnie „oprogramowanie najbardziej ukształtuje przyszłość przemysłu motoryzacyjnego”.

Chińscy producenci samochodów. Kto wśród nich może być konkurentem Tesli?

NIO to firma motoryzacyjne z Chin, która właśnie rozpoczyna europejską ekspansję. Na początek elektryki „made in China” pojawią się w Norwegii, gdzie samochody z elektrycznym napędem są absolutnym sprzedażowym hitem. NIO zasłynęło między innymi opracowaniem stacji wymiany baterii.

Elon Musk z pewnością obserwuje także działania Xpeng, oskarżanego o kradzież kodu źródłowego oprogramowania Tesli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze