Karolina Chojnacka

Elon Musk twierdzi, że Tesla jest otwarta na dostarczanie konkurentom swoich baterii i technologii

Tesla jest otwarta na licencjonowanie oprogramowania i dostarczanie układów napędowych i akumulatorów. Po prostu staramy się przyspieszyć zrównoważoną energię, a nie zmiażdżyć konkurentów! – pisze Musk.

W odpowiedzi na doniesienia, że niemieccy producenci samochodów gorączkowo starają się dogonić Teslę w segmencie pojazdów elektrycznych, Elon Musk napisał na swoim Twitterze, że amerykański producent samochodów elektrycznych jest gotów pomóc im wypełnić tę lukę. Dyrektor generalny Tesli stwierdził, że firma jest otwarta na licencjonowanie oprogramowania, dostarczanie układów napędowych i akumulatorów, a nawet współdzielenie dostępu do ściśle tajnych technologii, takich jak Autopilot.

Tesla jest otwarta na licencjonowanie oprogramowania i dostarczanie układów napędowych i akumulatorów. Po prostu staramy się przyspieszyć zrównoważoną energię, a nie zmiażdżyć konkurentów!

Przeczytaj też: Tesla podała oficjalne polskie ceny swoich modeli! Kiedy otwarcie pierwszego salonu?

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Tesla podejmuje działania mające na celu udostępnienie swojej zastrzeżonej technologii EV. Wiadomo, że zarówno Mercedes-Benz, jak i Toyota nawiązały współpracę z Teslą i wykorzystały jej technologię akumulatorów i elektrycznego układu napędowego, ale jednocześnie w tym czasie obaj producenci samochodów dokonali znacznych inwestycji w firmę Muska.

W 2014 roku Elon Musk powiedział, że otworzy wszystkie swoje patenty w technologii pojazdów elektrycznych na inne firmy wchodzące w przestrzeń elektryczną, chociaż była to raczej umowa, w stylu „obiecujemy, że nie będziemy was pozywać” i niewiele firm motoryzacyjnych o ugruntowanej pozycji było zainteresowanych jej realizacją. Niedawno Tesla złożył pozew przeciwko Rivianowi za rzekome wyłudzenie jej pracowników i kradzież tajemnic handlowych. Producent pozwał również chińską firmę Xpeng i niezależny start-up Zoox.

W tym momencie nie jest jasne, jakie układy napędowe lub akumulatory Musk, który powiedział podczas niedawnej telekonferencji dotyczącej zysków, że największym ograniczeniem dla dalszego rozwoju Tesli jest produkcja ogniw akumulatorowych po przystępnej cenie, jest skłonny licencjonować lub dostarczać. Tesla obecnie prowadzi spółkę joint venture z firmą Panasonic, ale pozyskuje również baterie od chińskiej firmy Contemporary Amperex Technology (CATL) i południowokoreańskiego LG Chem.

Przeczytaj też: Tesla celowo wprowadza klientów w błąd? Sąd nie ma co do tego wątpliwości

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Kut de la kuta, la pelpers de la pipars. La kuta des lakut!! De titsas de la pips la sutas!!!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze