Ładowanie w tempie 32 kilometrów na minutę. Opel zdradza plany na elektryczną przyszłość

Opel staje się marką w 100% elektryczną i zapowiada, że od 2028 roku będzie sprzedawać tylko samochody jeżdżące na prąd. Przyszłe auta niemieckiego producenta mają ładować się w tempie 32 kilometrów na minutę i oferować zasięgi od 500 do 800 kilometrów.

Opel do 2028 roku chce przestawić całą swoją gamę samochodów na napęd elektryczny. Aktualnie producent z Rüsselsheim ma w ofercie 12 zelektryfikowanych modeli (BEV+PHEV) osobowych i dostawczych – od małego Opla Rocks‑e po duży samochód dostawczy Movano‑e.

W planach Opla na najbliższe dwa lata jest wprowadzenie do oferty wersji BEV (battery electric Vehicle) lub hybrydy PHEV (plug-in hybrid electric vehicle) dla każdego modelu. Ostatecznym celem niemieckiego producenta  jest oferowanie wyłącznie samochodów elektrycznych. Przyszłe auta niemieckiego producenta mają ładować się w tempie 32 kilometrów na minutę i oferować zasięgi od 500 do 800 kilometrów.

Już w przyszłym roku, do dotychczas oferowanych samochodów elektrycznych, jak Corsa-e czy Mokka-e, dołączy w pełni elektryczna Astra‑e. Producent z Rüsselsheim chce też, że następcy modeli Crossland i Insignia były pojazdami typu BEV. W połowie dekady zadebiutuje z kolei Opel Manta w całkowicie nowej, elektrycznej odsłonie.

W realizacji planów pomóc Opla ma między innymi nowa fabryka wysokowydajnych akumulatorów w Kaiserslautern.

Firmy Total/Saft, Stellantis i Opel powołały wspólnie nowy podmiot „Automotive Cells Company” (ACC). Partnerzy postanowili stworzyć  firmę specjalizującą się w opracowywaniu i produkcji wysokowydajnych akumulatorów dla branży motoryzacyjnej. Zapowiedzieli również, że zwiększą moce wytwórcze ACC w Kaiserslautern do 32 GWh. Będzie to zatem naprawdę gigantyczny zakład produkujący akumulatory, zlokalizowany w mieście słynącym dotąd z wytwarzania podzespołów i silników spalinowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze