Karolina Chojnacka

Opel Mokka-e i Opel Corsa-e z większym zasięgiem. Ile przejadą na jednym ładowaniu?

Zasięg elektryków zwiększył się dzięki optymalizacji pompy ciepła, reduktora i ogumienia. Ile Opel Mokka-e i Opel Corsa-e przejadą na jednym ładowaniu?

Obecny na rynku od 2019 roku i Opel Corsa‑e może przejechać na jednym ładowaniu do 359 kilometrów według cyklu WLTP, co oznacza wzrost o około 7%. Zasięg Mokki‑e, dostępniej w sprzedaży od 2020 roku, zwiększył się do 338 km (WLTP).

Zasięg elektryków zwiększono między innymi dzięki optymalizacji układów HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) oraz napędu w Oplach Corsa‑e i Mokka‑e.

Sprawność pompy ciepła, która nagrzewa i schładza wnętrze oraz należy do standardowego wyposażenia w obu modelach, jest teraz wyższa niż wcześniej. Niemiecki producent zapewnia, że pompy ciepła są bardziej wydajne niż konwencjonalne systemy HVAC, ponieważ wymagają mniejszej ilości energii z akumulatora, co przekłada się na większy zasięg.

Opel Mokka-e i Opel Corsa-e z większym zasięgiem
Opel Mokka-e i Opel Corsa-e z większym zasięgiem, fot. materiały prasowe / Opel

Zwiększony zasięg to także zasługa nowego reduktora w przekładni oraz 16‑ (Corsa‑e) i 17‑calowych (Mokka‑e) opon o klasie efektywności A+.

Opel Corsa‑e i Opel Mokka‑e stanowią część ofensywy elektryfikacyjnej realizowanej przez Opla. Całe portfolio niemieckiej marki zostanie w pełni zelektryfikowane do 2024 roku. Od 2028 roku Opel w Europie będzie oferował kierowcom wyłącznie samochody elektryczne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze