Doprowadził do stłuczki dwóch aut, a potem odjechał

Co byście zrobili w sytuacji, w której sprawca kolizji nie został w niej poszkodowany, więc sobie pojechał? Albo nawet nie zauważył, co zrobił?

Rondo turbinowe w założeniu ma zmniejszać ryzyko wystąpienia kolizji, ale tym razem nic to nie dało. A może nawet przyczyniło się do stłuczki, ponieważ to rondo wydaje się dość nietypowe. Rzut oka na zdjęcia satelitarne tego miejsca wskazuje, że było to zwykłe skrzyżowanie o ruchu okrężnym, ale na nagraniu widoczna jest powierzchnia wyłączona z ruchu. Pojawiła się też ciągła linia mająca pozwalać na bezkolizyjne opuszczanie ronda.

Lewy kierunkowskaz na rondzie – egzaminatorka przegrała w sądzie

Jest tylko pewien szkopuł – na rondzie turbinowym auto jadące wewnętrznym pasem, powinno zostać później bezkolizyjnie wyprowadzone na zewnętrzny (stąd powierzchnia wyłączona z ruchu, miejscowo zwężająca rondo do jednego pasa). Na nagraniu z kolei wymaga to zmiany pasa ruchu, jak na zwykłym rondzie.

Trochę to pomieszane i możliwe, że doprowadziło do tej kolizji. Kierowca na prawym pasie albo nie widział samochodu na rondzie, albo uznał, że pojedzie ono dalej wewnętrznym pasem. Kierujący znajdujący się już na rondzie chciał natomiast skręcić w prawo, co wymagało od niego zmiany pasa. Koniec końców, pierwsze auto wjechało na rondo, drugie musiało gwałtownie zahamować, a w tym czasie trzecie (którego kierowca musiał ruszyć patrząc w lewo, a nie przed siebie) uderzyło w drugie. A pierwsze w tym czasie odjechało.

Pandemia koronawirusa to wyzwanie dla wszystkich. Życzymy wam jak najmniejszej liczby koniecznych podróży! Z pewnością trzeba się do nich odpowiednio przygotować i zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– dezynfekcja samochodu;
– tankowanie samochodu – jak zrobić to bezpiecznie?
– jak długo wirus utrzymuje się na poszczególnych elementach w samochodzie?
– wyjazd za granicę Polski podczas epidemii koronawirusa;
– kiedy Państwo może zabrać ci auto?

Warto przeczytać: Koronawirus – publikujemy najważniejsze informacje dla kierowców

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze