Citroën GS – ku czci tego modelu Francuzi stworzyli linię odzieżową

Zwykle zaprojektowanie koszulek lub gadżetów i ich późniejsza sprzedaż, czy dystrybucja do lojalnych klientów marki, jest wykorzystywana do podkreślenia klimatu konkretnego modelu, lub identyfikacji z określonym brandem. Francuzi poszli o krok dalej i stworzyli kolekcję odzieży i akcesoriów dla modelu historycznego. Ale niezwykłego!

Kolekcja odzieży i akcesoriów na basen, plażę, i spa, została wprowadzona z okazji 50-lecia kultowego Citroëna GS. W ciągu 17 lat produkcji modelu (w latach 1970-1987) sprzedano około 2,5 miliona (w tym GSA) tych samochodów. Linia została zaprojektowana we współpracy z butikiem Les Bains, słynnym domem projektowym paryskiego klubu nocnego i instytucji kulturalnej Les Bains. 

Kolekcja powstała z okazji 50. rocznicy wyprodukowania Citroëna GS. Jej autorem jest wiodący projektanta wnętrz Tristan Auer, który stworzył ją we współpracy z Les Bains na wystawę Retromobile 2020 w Paryżu. Wykorzystał on te same kolory i wzory, które zastosowano we wnętrzu niedawno zaprezentowanego samochodu Citroën GS firmy Tristan Auer dla Les Bains.

Linia GS50 obejmuje pięć pojedynczych elementów – koszulki męskie i damskie, ręcznik kąpielowy – wykonane w 100% z bawełny Ecru, męskie stroje kąpielowe i plecak. Całość odzwierciedla atmosferę lat 70. i 80. XX wieku. 

Citroën GS

Citroën GS
Citroën GS był gwiazdą paryskiego Salonu Samochodowego w 1970 r., a rok później otrzymał bardzo pożądany tytuł „Europejskiego Samochodu Roku”. Przepis na sukces GS? To samochód klasy średniej (długość 4,12 m, szerokość 1,60 m, wysokość 1,34 m, masa własna 900 kg), który mógł wygodnie przewieźć pięcioro pasażerów. Zbudowany został w fabryce w Rennes-la-Janais w Bretanii. GS miał wyjątkowy wygląd zewnętrzny, przede wszystkim aerodynamiczną linię, całkowicie nowy, 4-cylindrowy silnik i przemyślane wnętrze. Co więcej, był wyposażony w hydrauliczne zawieszenie, które zapewniało komfort i przyczepność, których konkurenci mogli tylko pozazdrościć.

Citroen GSA zastąpił model GS w 1979 roku. Tu zamontowano już większe zderzaki i dużą tylną klapę, dla uzyskania jeszcze większej praktyczności tego modelu. Auto zostało wówczas wyposażone w gniazdo „diagnostyczne” pod maską, co pozwoliło sprawniejszy serwis.

Dzięki innowacyjnemu kształtowi i wzornictwu, a także doskonałym właściwościom jezdnym, GS stał się celem dla kolekcjonerów.

Kolekcja mody GS50 jest dostępna do zakupu online w butiku Citroën Lifestyle: www.lifestyle.citroen.com

Raporty o koronawirusie:
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze