Quantcast

Zobacz, jakie zachcianki mają ludzie, którzy kupują Rolls-Royce’y. Niektóre z nich naprawdę zaskakują!

Bogaci lubią się wyróżniać. Rolls-Royce ujawnił kilka najciekawszych pomysłów na personalizację samochodów klientów stworzonych z zespołem Bespoke. Niektóre z nich naprawdę robią wrażenie!

W 2021 roku Rolls-Royce Bespoke Collective, elitarny zespół inżynierów, projektantów i rzemieślników, oddał swoim klientom rekordową liczbę wyjątkowych modeli, dosłownie skrojonych na miarę. Zobacz, jakie zachcianki mają ludzie, którzy kupują Rolls-Royce’y!

Rolls-Royce Bespoke Wraith w kolorze Pebble Paradiso

Klientka z Szanghaju zamówiła wyjątkowego Rolls-Royce’a Wraitha w kolorze Pebble Paradiso – ręcznie malowana karoseria w odcieniu muszli z delikatnym motywem orchidei, ma symbolizować jej zamiłowanie do elegancji.

Wewnątrz na pokrywie monitora w kolorze Piano White znalazła się grafika przedstawiająca odciski stóp dziewczynki. Dwukolorowe wnętrze zdobią kolory Charles Blue i Seashell z naturalnej skóry licowej. Na zamówienie wykonano również podsufitkę, prezentując spersonalizowaną konstelację, która składa hołd jej córce.

Rolls-Royce Phantom Oribe

Samochód powstał przy współpracy House of Rolls-Royce i House of Hermès na zamówienie dla japońskiego przedsiębiorcy Yusaku Maezawy. Dwukolorowe nadwozie samochodu pasuje do charakterystycznej zielono-kremowej emalii antycznej japońskiej ceramiki Oribe, której Yusaku Maezawa jest kolekcjonerem.Tę samą kolorystkę można znaleźć w prywatnym odrzutowcu klienta, z którym jest sparowany z Phantomem.

Wnętrze jest wykończone głównie skórą Hermès Enea Green, z uwzględnieniem detali, które obejmują bezpośrednie punkty kontaktu kierowcy z samochodem; to na przykład kierownica, dźwignia zmiany biegów i pokrętła do ustawień klimatyzacji. Po raz pierwszy dla Rolls-Royce płótno Hermès „Toile H” zdobi podłokietniki drzwi, konsolę środkową i tylną, a przede wszystkim charakterystyczną podsufitkę.

Rolls-Royce Wraith Kryptos

W 2021 roku dostarczono ostatnie modele z serii Kryptos, które charakteryzują się kodem ukrytym w konstrukcji i wyposażeniu auta. Dla zwykłego obserwatora są to po prostu estetyczne dodatki, dla osób szukających przygody łamigłówka, która ostatecznie jest nagradzana.

Rolls-Royce Kengo Kuma Dawn

Rolls-Royce i Kengo Kuma połączyli światy luksusu i architektury, prezentując jedynego w swoim rodzaju, spersonalizowanego Rolls-Royce’a Dawn. Samochód zadebiutował jako poruszająca się reprezentacja nowej luksusowej rezydencji „The Kita” w centrum Tokio, zaprojektowanej przez Kengo Kumę i na zlecenie globalnego dewelopera luksusowych nieruchomości Westbank.

Z zewnątrz auto jest pokryte kolorem Silver Haze, który nawiązuje do srebrnoszarego, podstawowego materiału konstrukcyjnego budynku. Oświetlony przez słońce, ujawnia brązową poświatę, nawiązującą do żaluzji koshi na zewnątrz budynku i brązowych detali wnętrza.

Rolls-Royce Kengo Kuma Dawn
Rolls-Royce Kengo Kuma Dawn, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Rolls-Royce Phantom Tempus

Limitowana do 20 sztuk edycja Phantoma Tempus jest inspirowana koncepcją czasu – jak upływa i jak można sprawić, by pozornie stał w miejscu. W Phantomie Tempus ta unikalna siła natury została odwzorowana jako centrum rozświetlonej podsufitki Bespoke Starlight Headliner, na którą składają się światłowody oraz misterny haft Bespoke.

Rolls-Royce Phantom Tempus
Rolls-Royce Phantom Tempus, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Na zewnętrz część kolekcji Phantom Tempus posiada kolor – Kairos Blue, stworzonym, aby uosabiać ciemność i tajemnicę przestrzeni. Farba zawiera przypominające klejnoty niebieskie płatki, które błyszczą i połyskują, gdy łapią światło, reprezentując gwiazdy – efekt podkreślony jest przez czarne detale.

Rolls-Royce Phantom Tempus
Rolls-Royce Phantom Tempus, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Rolls-Royce Dream Ghost

Kolekcjoner luksusowych produktów z południowej Florydy, Davida Bartosiaka, złożył osobistą prośbę do Rolls-Royce Bespoke Collective, prosząc o dostosowanie podświetlanej konsoli tak, aby mówiła „SEN” zamiast „DUCH”. Podsufitka również jest dostosowana pod klienta. Jest to astronomiczne ustawienie gwiazd nad Vero Beach na Florydzie w dniu jego narodzin w 1983 roku. W tym celu wykorzystano 1236 pojedynczych światłowodów.

Rolls-Royce Dream Ghost
Rolls-Royce Dream Ghost, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Rolls-Royce Cullinan 50th

Jedyny w swoim rodzaju Rolls-Royce Cullinan powstał z okazji historycznego Złotego Jubileuszu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2021 roku. Nadwozie, zostało wykończone w kolorach Crystal oraz Arctic White oraz ozdobione ręcznie malowaną podwójną linią – górna linia w kolorze Hotspur Red, niższa Fame Green. Efekt dopełnił motyw Gold Bullion Coachline, flaga narodowa w kolorach Hotspur Red, Fame Green i Black na słupku C oraz podwójne prążki reprezentujące flagę narodową ZEA.

Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce Boat Tail to stworzony na specjalne życzenie klienta kabriolet, który stanowi powrót do korzeni coachbuldingu, będący otwartą wersją flagowej limuzyny Phantom z zupełnie nowym projektem nadwozia . Luksusowy samochód został praktycznie zbudowany „od A do Z” pod dyktando klienta. A właściwie samochody, bo powstały aż trzy sztuki Rolls-Royce Boat Tail.

Inspiracją dla tego zamówienia był Rolls-Royce Boat Tail z 1932 roku i podobnie jak w przypadku oryginału, inspiracją do jego powstania były łodzie. Elementy wykończenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zostały zaprojektowane tak, aby przypominały pokład z drewna tekowego, który można zobaczyć na drewnianym, luksusowym jachcie.

Który z pomysłów bogaczy na personalizację Rolls-Royce’a najbardziej przypadł wam do gustu?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze