Rolls-Royce zachęca do złamania tajemnego szyfru kolekcji Wraith Kryptos!

W detalach wykończenia dedykowanych kolekcji Wraith Kryptos znajdują się elementy szyfru stworzonego przez Rolls-Royce’a. Teraz, gdy do rąk klientów trafiają pierwsze egzemplarze samochodów, Rolls-Royce zachęca właścicieli do podjęcia wyzwania i przedstawia podpowiedź, która pomoże złamać szyfr!

Rolls-Royce Motor Cars ujawnił dziś podpowiedź do niedawno zaprezentowanej limitowanej kolekcji Wraith Kryptos. Klienci z całego świata właśnie otrzymują swoje egzemplarze samochodu, zatem wkrótce rozpoczną zabawę w rozszyfrowywanie tajemniczych wiadomości zawartych w elementach Bespoke umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz samochodu.

Kolekcja, która miała premierę w lutym 2020 roku, składa się z 50 egzemplarzy, a każdy z nich jest ozdobiony szyfrem stworzonym przez Katrin Lehmann, designerkę z działu Rolls- Royce Bespoke. Lehmann mówiła w niedalekiej przeszłości, że znalezienie klucza jest pierwszym krokiem do rozszyfrowania tajemniczego kodu. Ponieważ dotychczas nikt nie złamał kodu, Rolls-Royce ujawnił dziś, iż nazwa każdej kolekcji samochodów jest zawsze wygrawerowana na podstawie figurki Spirit of Ecstasy.

Wraith Kryptos nie jest tu wyjątkiem – Spirit of Ecstasy jako element tej enigmatycznej kolekcji, ukrywa słowo KRYPTOS w kodzie. Te siedem odkodowanych liter pomoże klientom w ich odkrywczej wyprawie, ponieważ będą mogli zidentyfikować te litery również na złożonej desce rozdzielczej Wraitha. Tak samo jest w przypadku haftu na zagłówkach, gdzie tradycyjny monogram z podwójnym R jest przedstawiony w formie szyfru. Zespół Bespoke wierzy, że te podpowiedzi razem pomogą właścicielom w zabawie i próbie rozwiązania układanki.

Od lutego 2021 klienci będą mogli zaprezentować efekty swoich wysiłków w łamaniu kodu poprzez należącą do marki aplikację Whispers. Pierwsza osoba, która rozwiąże zagadkę, otrzyma unikalną i prestiżową nagrodę. Jedynie dwie osoby w siedzibie marki – Home of Rolls-Royce in Goodwood, West Sussex – znają pełną odpowiedź: projektantka oraz prezes. Rozwiązanie pozostaje w zapieczętowanej kopercie w sejfie w gabinecie prezesa.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze