Karolina Chojnacka

Rolls-Royce Phantom Oribe – „lądowy odrzutowiec”, który powstał we współpracy z Hermèsem

Klient wyobraził sobie ten samochód jako „lądowy odrzutowiec”, zapewniający spokojną ekskluzywność prywatnych podróży lotniczych na drogach. Rolls-Royce we współpracy z Hermèsem, spełnili jego marzenie.

Marzenia się spełniają… jeśli jesteś japońskim przedsiębiorcą Yusaku Maezawą i marzysz o wyjątkowym Rolls-Royce w swoim garażu. Łącząc swoje siły specjaliści z Bespoke w Home of Rolls-Royce w Goodwood i projektanci Hermès w Paryżu stworzyli Phantom Oribe, który odzwierciedla osobowość i pasje swojego właściciela.

Rolls-Royce Phantom Oribe

Przeczytaj też: Nowy Rolls-Royce Ghost debiutuje! To luksusowy samochód zaprojektowany zgodnie z zasadą „im mniej, tym lepiej”

Dwukolorowe nadwozie samochodu pasuje do charakterystycznej zielono-kremowej emalii antycznej japońskiej ceramiki Oribe, której Yusaku Maezawa jest kolekcjonerem.

Górna część jest wykończona w kolorze Oribe Green. To w pełni indywidualny, wyjątkowy kolor stworzonym wyłącznie dla japońskiego przedsiębiorcy. Roll-Royce był tak miły, że pozwolił, by Yusaku Maezawa na ten sam kolo pomalował swój prywatny odrzutowiec, który będzie w ten sposób sparowany Phantomem. Opracowywany przez wiele miesięcy przez specjalistów z Centrum Wykańczania Powierzchni w Goodwood, doskonale oddaje połyskliwą, ciemnozieloną glazurę, która charakteryzuje XVI-wieczną ceramikę.

Rolls-Royce Phantom Oribe

Kolorystyka inspirowana ceramiką Oribe harmonijnie przechodzi do wnętrza samochodu. Projektanci Hermès  i Rolls-Royce’a wykorzystali swoją wspólną wiedzę i pomysłowość, sprawiając, że każdy element stał się ucieleśnieniem najlepszych tradycji obu domów.

Wnętrze jest wykończone głównie skórą Hermès Enea Green, z uwzględnieniem detali, które obejmują bezpośrednie punkty kontaktu kierowcy z samochodem; to na przykład kierownica, dźwignia zmiany biegów i pokrętła do ustawień klimatyzacji.

Rolls-Royce Phantom Oribe

Przeczytaj też: Test Rolls-Royce Wraith Luminary – tylko 55 sztuk na świecie!

Skóra Hermès opływa górną deskę rozdzielczą, wewnętrzne słupki i półkę bagażową. Otacza również mniej widoczne powierzchnie, w tym schowek na rękawiczki i wykładzinę bagażnika, konsolę środkową, schowek na karafkę i lodówkę do szampana. Delikatne lamówki Hermès zdobią także poduszki zagłówków i podpórki pod łydki tylnych siedzeń.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze