Quantcast

Rolls-Royce z rekordem sprzedaży. To najlepszy wynik w historii marki

Im gorzej, tym lepiej? W trudnym czasie 2021 roku, mimo szalejącej pandemii koronawirusa, inflacji czy napięć na linii między największymi mocarstwami, znaleźli się tacy, którzy liczą zyski. Należy do nich Rolls-Royce.

W 2021 roku Rolls-Royce sprzedał 5586 samochodów, odnotowując najwyższy wynik sprzedażowy w swojej 117 letniej historii. Sprzedaż w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o rekordowe 49%.

Dyrektor generalny Torsten Müller-Ötvös wyznał:

To był naprawdę historyczny rok dla Rolls-Royce Motor Cars. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowaliśmy najwyższą w historii roczną sprzedaż, wprowadziliśmy najnowszy dodatek do naszej rodziny Black Badge, oszołomiliśmy świat naszymi możliwościami budowy nadwozi i poczyniliśmy ogromne postępy co do naszej całkowicie elektrycznej przyszłości.

Rolls-Royce z rekordem sprzedaży. To najlepszy wynik w historii marki

Rekordowa sprzedaż miała miejsce w większości regionów, w tym w Chinach, obu Amerykach, w regionie Azji i Pacyfiku oraz wielu krajach na całym świecie.

Każdy z modeli marki osiągnął sukces sprzedażowy. Klienci najbardziej zainteresowani modelami Ghost (wzmocniony dodatkowo po premierze Black Badge Ghosta) i Cullinan. Na rekordowym poziomie utrzymały się również zamówienia Bespoke, reprezentowane przez personalizowane zamówienia spektakularnego Phantoma Oribe stworzonego wspólnie z marką Hermès, Phantoma Tempus oraz kolekcjonerską serię Black Badge Wraith i Black Badge Dawn Landspeed.

Biorąc pod uwagę auta z przedziału cenowego powyżej 250 tysięcy euro Rolls-Royce jest aktualnie liderem sprzedaży na rynku. Brytyjska firma ma nadzieję na powtórzenie lub nawet pobicie swojego rekordu – już teraz rezerwacje składane są na dziewięć miesięcy w przód!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze