Quantcast

Wyższe mandaty przyniosły oczekiwany skutek. Kierowcy zmienili styl jazdy

Zaostrzony taryfikator mandatów sprawił, że kierowcy jeżdżą wolniej.

Yanosik to popularna w Polsce aplikacja dla kierowców, informująca o sytuacji na drodze czy policyjnych kontrolach. To także doskonałe źródło wiedzy o zachowaniach kierowców. Czy te zmieniły się pod wpływem nowego taryfikatora mandatów? Okazuje się, że tak.

Z badań przeprowadzonych przez Yanosika w pierwszych dniach stycznia 2022 roku wynika, że zaostrzony taryfikator mandatów sprawił, że kierowcy nie tylko poszukują rozwiązań pozwalających zminimalizować ryzyko kontroli, ale także jeżdżą wolniej.

Dane zebrane z aplikacji pozwalają nie tylko zapoznać się ze specyfiką jej wykorzystywania, ale i zachowaniem użytkowników, czyli kierowców. W kontekście zaostrzonychod 1 stycznia 2022 roku kar najciekawszą informacją jest oczywiście stosunek do obowiązujących limitów prędkości, który – zgodnie z przedstawionymi analizami – uległ poprawie.

W pierwszych dniach stycznia 2022 użytkownicy Yanosika jeździli zauważalnie bardziej przepisowo niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największą różnicę odnotowano w terenie zabudowanym, gdzie 64,41% badanych podróżowało zgodnie z limitami prędkości – to wynik blisko 11% lepszy niż przed rokiem. Poprawa jest jednak zauważalna wszędzie, niezależnie od typu drogi.

Wyższe mandaty przyniosły oczekiwany skutek. Kierowcy zmienili styl jazdy
Wyższe mandaty przyniosły oczekiwany skutek, fot. materiały prasowe / Yanosik

Trzeba przyznać, że dane opublikowane przez Yanosika napawają optymizmem. Pozostaje tylko mieć nadzieję na dalszą poprawę zachowania kierowców na polskich drogach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze