Quantcast

Nowy taryfikator mandatów bezwzględny dla piratów drogowych. Temu kierowcy grozi 3200 zł i do dwóch lat więzienia

Aż 3200 złotych grzywny zapłaci 23-letni kierowca, który złamał przepisy drogowe. Dodatkowo grozi mu do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Sitańcu na terenie gminy Zamość (województwo lubelskie). Patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na jadącego z nadmierną prędkością Forda, którego kierowca przekroczył prędkość aż o 54 km/h w terenie zabudowanym. To jednak nie było jego jedyne przewinienie. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zamościu, kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.

Nowy taryfikator mandatów bezwzględny dla piratów drogowych

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów za popełnione wykroczenia 23-letni pirat drogowy dostał grzywnę w wysokości 3200 złotych – 1500 złotych za przekroczenie prędkości o 54 km/h, 1500 złotych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i 200 złotych za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.

Podczas policyjnej kontroli okazało się, że 23-letni mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić samochodu, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wsiadając za kierownicę, dopuścił się więc przestępstwa, za które grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze