Karolina Chojnacka

WRC wznowi rywalizację we wrześniu

Sezon WRC po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zostanie wznowiony Rajdem Estonii w dniach 4-6 września. Rajdowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odwiedzą ten kraj.

Zanim globalna pandemia COVID-19 zmusiła organizatorów wydarzeń sportowych do ich odwołania lub przełożenia, pierwsze trzy rundy WRC odbyły się na początku roku, bez większych przeszkód. 2 lipca organizatorzy serii opublikowali nowy, zaktualizowany kalendarz rajdów.

WRC wznowi rywalizację od Rajdu Estonii w dniach 4-6 września. Będą to zawody o krótkim formacie, składające się z odcinku testowego i ceremonii otwarcia w piątek oraz dwóch etapów w sobotę i niedzielę.

Następnie w harmonogramie są rajdy w Turcji (24-27 września) i Niemczech (15-18 października). Kolejne zawody odbędą się we Włoszech (29 października-1 listopada), przed finałem sezonu w Japonii (19-22 listopada). Jednocześnie wciąż trwają rozmowy z organizatorami Ypres Rally planowanym na 2-4 października oraz Chorwacką Federacją Samochodową i Kartingową.

Przeczytaj też: Mniej rajdów z powodu kryzysu gospodarczego?

Dyrektor rajdowy FIA, Yves Matton, powiedział:

Z przyjemnością ogłaszam kalendarz wznowienia WRC w sezonie 2020 po kilku miesiącach dyskusji, które wymagały od wszystkich interesariuszy dużej elastyczności w niespotykanym dotąd czasie. W świetle tego zmienionego harmonogramu jestem pewien, że w tym roku zapewnimy minimum osiem wydarzeń, a to dzięki dużemu zaangażowaniu i pracy organizatorów.

Rajd Estonii wznowi sezon we wrześniu. Wiem, że Estońska Unia Autosportu i zespół organizacyjny dokładają wszelkich starań, aby wydarzenie było zgodne ze standardami mistrzostw świata w oparciu o już solidne podstawy.

Wznowienie sezonu w Estonii z pewnością dostarczy wiele emocji obecnemu mistrzowi świata Ottowi Tänakowi, który po raz pierwszy będzie miał okazję rywalizować w domowej rundzie mistrzostw świata przed własną publicznością.

Przeczytaj też: Michele Mouton – kobieca legenda rajdowa

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze