VW Nils – auto, którym wszędzie zaparkujesz?

Zapowiada się ostra rywalizacja producentów samochodów w klasie małych, elektrycznych miejskich aut. Do ich grona dołączył VW, zapowiadając premierę nowego konceptu. Nils to kompaktowe, jednoosoowe auto, które wymaga bardzo mało miejsca w ruchu miejskim.

Nils zadebiutuje we Frankfurcie.
fot. VW

Chociaż na pierwszy rzut oka budzi wątpliwości, pojazd zaprojektowany jest po to, aby ułatwiać dojazd do pracy w realu. 3,04 metra długości, 1,39 metra szerokości i 1,20 metra wysokości to rzeczywiście niewiele, ale dlatego też auto przeznaczone jest wyłącznie dla jednej osoby.

Konstrukcja konceptu wykonana jest z aluminium, a jego masa to 460 kilogramów.

Wzrok przyciągają otwierane do góry drzwi typu gullwing oraz 17-calowe felgi aluminiowe i opony

o niskich oporach toczenia o wymiarach 115/80 z przodu i 125/80 z tyłu.

Silnik elektryczny o mocy 20 KM i 130 Nm momentu obrotowego umieszczony jest za plecami kierowcy. Według danych producenta Nils przyśpiesza do pierwszych 100 km/h w niecałe 11 sekund, a jego  prędkość maksymalną to 130 km/h.

Umieszczony również z tyłu akumulator pozwala na pokonanie około 65 km na pojedynczym ładowaniu, nie znamy póki co jego czasu ładowania.

 

 

 

 

Więcej informacji z pewnością uzyskamy podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, gdzie Nils będzie musiał zmierzyć się z konkurencją między innymi Audi Urban i Smartem Forvision.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze