Smart Forvision – koncept

Producent samochodów marki Smart nie próżnuje. Już na początku września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie zaplanowano premierę konceptu Forvision, który będzie zapowiedzią nowej generacji Smarta Fortwo.

 

Smart Forvision.
fot. Smart

Prototyp jest odzwierciedleniem przyszłego kierunku designu marki. Jest również kopalnią nowych rozwiązań technologicznych, które mają być zastosowane w kolejnych modelach, nomen omen opracowanych we współpracy z BASF (największą na świecie firmą chemiczną).

I w tym momencie warto zauważyć, że koła koncepcyjnego Smarta ważą jedynie 3 kilogramy, ponieważ są wykonane z plastiku. Poza tym konstrukcja kabiny wykonana jest z włókna węglowego, które uzupełnia żywica epoksydową. Wszystko to wpłynęło na obniżenie wagi auta o 50% w porównaniu z konstrukcją stalową i 30% w porównaniu z aluminium.

 

Oczywiście Forvision ma elektryczny układ napędowy, a akumulator jest ładowany między innymi przez bateria słoneczna umieszczona na dachu.

Kolejna, trzecia już generacja Samrt Fortwo wjedzie na rynek najprawdopodobniej w przyszłym roku. I tu kolejna ciekawostka. Miejski Smart będzie oparty na nowej płycie podłogowej, powstałej we współpracy z zespołem Nissan-Renault, takiej samej jaka będzie wykorzystana w produkcji nowego Renault Twingo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze