Audi Urban Concept – koncepcja damskiego samochodu?

Za każdym razem kiedy myślimy, że projektanci samochodów nie wymyślą już nic nowego, pojawia się kolejny zaskakujący model. Tym razem nowe horyzonty próbuje odsłonić Audi, prezentując na najbliższych targach we Frankfurcie koncept ultralekkiego, dwuosobowego roadstera, który może spodobać się kobietom.

Audi Urban Concept to projekt, który wykracza poza wszystkie dotychczas znane kategorie pojazdów. Tym razem chodzi o połączenie elementów samochodu wyścigowego, roadstera, fun-car’a i auta miejskiego.

Audi Urban Concept jest samochodem napędzanym elektrycznie.
fot. Audi

Ma być dynamiczny, bo lekki, intrygujący, bo trudno odnaleźć podobne nadwozia na ulicy i ekologiczny, bo napędzany jednostką elektryczną.

Do auta ma się wsiadać przez boczną ścianę. Kopuła dachu jest ruchoma i otwiera się przez przesunięcie do tyłu. Wówczas powstaje nadwozie typu targa.
fot. Audi

W kabinie znajdą miejsce dwie osoby, których fotele są lekko przesunięte jednen za drugim. Siedzenia są umieszczone nisko, jak w samochodach sportowych. Kierowca może dostosować ustawienie kierownicy i pedałów do swojego wzrostu.

Auto osadzono na 21- calowych felgach.
fot. Audi

Kabina typu monocoque (jednobryłowa) wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK – podobne tworzywo wykorzystano np. do budowy dachu w BMW M3 CSL i konstrukcji nadwozi aut sportowych). Podstawy obu siedzeń są zintegrowane z nadwoziem.

Audi Urban Concept 1+1 zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.
fot. Audi

Za napęd odpowiedzialne są dwa silniki elektryczne e-tron, które mają generować moc wystarczającą do sportowych przyspieszeń. Jednostki te zasilane są akumulatorem litowo-jonowym.

Ciekawe, czy marka z Ingolstadt będzie miała odwagę wprowadzić taką „ciekawostkę” na rynek. Rzecz jasna będzie wówczas wyglądać zdecydowanie bardziej prozaicznie, niż auto koncepcyjne, jednak proporcje zapewne pozostaną niezmienione. Możemy więc mieć doczynienia z konkurencją dla dwuosobowego Smarta (rówież w wersji elektrycznej), Mini E, nowych konceptów BMW (oznaczonych mianem „i”) oraz wielu dostępnych już „dziwolągów” elektrycznych, projektu japońskich producentów.

Oczekujemy wieści z Audi z niecierpliwością, bo nadwozie Urban Concept zapowiada przełom w projektowaniu karoserii aut elektrycznych, dotychczas niestety wizualnie odstraszających. No, może poza Teslą i Oplem Ampera, ale to zupełnie inna para kaloszy…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze