Uniknął tragedii, przy okazji zaliczając test łosia

Niekorzystanie z lusterek łatwo może doprowadzić do groźnej sytuacji, szczególnie kiedy jedziemy drogą szybkiego ruchu. Tym razem niewiele brakowało do tragedii.

Kierowca białego Volkswagena zjechał na lewy pas prawdopodobnie dlatego, żeby zachować bezpieczny odstęp od pojazdów stojących na poboczu. Zwykle taki manewr wart jest pochwały, gdyby nie jeden „drobny” szczegół. Volkswagen wjechał prosto pod koła jadącego ze znacznie większą prędkością Volvo.

Kierujący szwedzkim SUV-em miał dosłownie dwie sekundy na reakcję. Zaczął hamować, ale widząc że nie zdąży dostatecznie szybko wytracić prędkości, skręcił na prawy pas. Dokładnie w miejscu, w którym zatrzymały się trzy inne pojazdy, a które kierowca Volkswagena chciał minąć z zachowaniem bezpiecznej odległości. Volvo przejechało dosłownie o włos od nich – wyraźnie było przy tym widać interwencję ESP. Kierujący odbił w lewo aby uniknąć zderzenia i nie kontrował już tego ruchu, stabilizując tor jazdy samochodu i pozwalając mu wrócić na lewy pas. Mimowolnie wykonał więc test łosia.

A jaka była reakcja kierowcy Volkswagena? Na chwilę nacisnął hamulec, widząc wracające na lewy pas Volvo. I tyle. Czy w ogóle wiedział co się wydarzyło i do jak niebezpiecznej sytuacji doprowadził? Tak na marginesie to trudno jest określić jednoznacznie, z racji na nienajlepszą jakość obrazu, ale mamy wrażenie, że Volkswagen hamował od początku nagrania, jak również podczas zjeżdżania na lewy pas. Tym bardziej by to tłumaczyło różnicę w prędkości między obydwoma pojazdami.

Przeczytaj także:
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie

Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa

W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!

Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?

Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie

Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?

Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce

Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.

Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

A robiłeś pomiar? Ile przekroczył?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ruscy naukowcy stwierdzili, ze „w ch**” 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Oboje nie zrobili najlepiej ale to kierowca volvo spowodował największe zagrożenie przez nadmierna prędkość. Mogło skończyć się kiepsko.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze