Karolina Chojnacka

Trzy kolejne wyścigi w kalendarzu F1! Portimão, Nürburgring i Imola – to tam będą ścigać się kierowcy

Władze Formuły 1 potwierdziły, że w sezonie 2020 zawodnicy będą się ścigać na torach w Portugalii, Niemczech i we Włoszech.

W weekend 9-11 października Formuła 1 zawita na Nürburgring, gdzie kierowcy będą ścigać się w Grosser Preis Der Eifel. Dwa tygodnie później odbędzie się Grand Prix Portugalii w Portimão. Na przełomie października i listopada na włoskiej Imoli odbędzie się nietypowe, dwudniowe Grand Prix Emilia-Romania. Dokładne szczegóły tego wydarzenia nie są jeszcze znane.

Na Imoli F1 zawita po raz pierwszy od 2006 roku. Na Nürburgringu kierowcy ścigali się ostatni raz siedem lat temu, w 2013 roku. W Portimão Formuła 1 dopiero zadebiutuje.

Trzy kolejne wyścigi w kalendarzu F1!

Przeczytaj też: Dwa kolejne wyścigi w kalendarzu F1 na sezon 2020!

Jednocześnie władze Formuły 1 poinformowały, że w sezonie 2020 nie odbędą się wyścigi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii. Wszystko przez sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Obecnie w kalendarzu F1 potwierdzono 13 rund. Liberty Media chciałoby rozegrać 15-18 wyścigów. Nie jest jednak tajemnicą, że stworzenie pełnego kalendarza wyścigów na sezon 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, napotyka wiele komplikacji.

Przeczytaj też: 6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze